NEDEN ERDOĞAN BAYRAKTAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLMALI ?

Print
Haber Tarihi : 10.10.2017 19:02
FaceBook paylaş Twitter paylaş Google paylaş Yahoo paylaş MSN paylaş Hotmail paylaş Delicious paylaş Digg paylaş

Trabzon'un Of İlçesi'nde doğan ve öz be öz Trabzon’un evladı olarak zorluklar içerisinde İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Anabilim Dalı'nda 'Metropol Şehirlerde Alternatif Yerleşim Bilimleri' konusunda Yüksek Lisans derecesi alıp, İnşaat Sözleşmeleri konusunda doktora tezi hazırlayan bir kişidir.

NEDEN ERDOĞAN BAYRAKTAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OLMALI ?
Daha sonrasında ise, askerlik görevini yaparken 6 bin konutun inşaatında Kontrol Amir Vekili olarak çalışan ve bundan sonra da 1973-1994 yılları arasında 3 bin konut, ofis ve sanayi işyerleri üretimini gerçekleştiren bir inşaatçı, şehir bilimci ve bu alanda iyi bir yöneticidir.

Kariyerini devamlı yükselten kişi olarak Sayın BAYRAKTAR, 1994 yılı sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde KİPTAŞ'ı kurup, 4,5 yıl Genel Müdürlüğünü yaparak, İstanbul’un 11 değişik bölgesinde 17 bin konutluk yerleşim birimi ortaya koyarak kendisini tüm Türkiye’ye ispatlamıştır.

Bununla yetinmeyen Sayın BAYRAKTAR 1999-2000 yılları arasında ABD’ye giderek 10 ay süreyle Yabancı Dil ve İnşaat Teknolojileri eğitimi almış ve Avrupa’da çeşitli ülkelerde konut, işyeri, kooperatifçilik ve gayrimenkul sistemleri hakkında eğitim ve seminerler programı içerisinde yer almıştır

Kendisinin yol arkadaşı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN kendisini Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ve Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanlına getirdi. Aralık 2002 – Mart 2011 tarihleri arasında 81 il, 800 ilçe 1.900 şantiyede toplam 512 bin konut uygulaması başlattı. Konutlarla birlikte, 150 hastane, 875 okul ile altyapı çevre düzenlemesi ve diğer sosyal donatıları yapıldı.

İspanya Kraliyet Ailesi tarafından “TOKİ Başkanı iken "Kraliyet Nişanı" ödülü alan Sayın BAYRAKTAR 11 Haziran 2011 seçimlerinde Ak Parti Trabzon Milletvekili oldu ve T.C. 61. Hükümetinde 2,5 yıl Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yaptı. Bu sürede, TOKİ Başkanlığı döneminde başlattığı "Kentsel Dönüşüm" çalışmalarını "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüşümü" ekseninde ülke geneline yaygınlaştırarak başarıyla sürdürdü.

Bunun yanı sıra birkaç Afrika ülkesi inşaatla ilgili deneyimlerinden faydalanmak istediklerini belirterek, 50 binle 100 bini bulan toplu konut projelerinin başına geçmesini istediler ama o vefakar ve cefakar bir insan olarak bu teklifleri kabul etmemiş bir kişiliktir. Yani kendisini Ülkesine adamış bir kişi olarak biz Trabzonlular ne yapıp edip, Trabzon’un geleceği için kendisini Trabzon Büyük Şehir Belediye Başkanlığı’na getirmeliyiz.

Şimdi bir de isterseniz bu günkü Trabzon’a bir detaylı bakış atalım. Çömlekçi Projesi yerinde sayıyor, Tabakhane serkeş ve sarhoşların yuvası olmuş, Gülcemal deseniz çöp ve toprak döküm yeri haline gelmiş, Botanik bahçesi beton yığını olarak duruyor, yollar delik deşik halde bekletiliyor Trabzon’lu hal ağlıyor Belediye Başkanı ne iş yapar diye…..

Atalarımız “İş Bilenin Kılıç Kuşananın” diye boşuna dememişler. Türkiye’nin ve Dünya’nın övgüyle söz ettiği bir hemşerimiz var, bizler varlık içerisinde yaşayacakken yokluk çekiyoruz. Neden mi Erdoğan BAYRAKTAR Belediye Başkanı olmalı işte Trabzon’a hizmet gelsin ve Trabzon’lu Şehircilik nasıl yapılır, Şehir nasıl yönetilir ideal bir örneği ortaya çıksın diye Sayın BAYRAKTAR diyoruz da, boşuna mı dile getiriyoruz.

YAHU HAKKIMIZ DEĞİLMİ İYİ VE GELİŞMİŞ BİR ŞEHİRDE YAŞAMAK VE ÇOCUKLARIMIZI BU ŞEHİRDE BÜYÜTMEK ONLARA GÜZEL VE NEİH BİR ŞEHİR BIRAKMAK……
FaceBook paylaş Twitter paylaş Google paylaş Yahoo paylaş MSN paylaş Hotmail paylaş Delicious paylaş Digg paylaş
Yazarlarımız
Süper Lig Puan Tablosu
Sr
Takımlar
Oy
Av
Pu
1
Beşiktaş
34
40
79
2
Osmanlıspor
34
16
52
3
Akhisar B.
34
1
46
4
Eskişehirspor
19
24
44
5
Gençlerbirliği
19
20
39
6
Ç. Rizespor
34
-9
37
7
Gaziantepspor
19
20
35
8
Bursaspor
19
1
31
9
Sivasspor
34
-14
31
ANASAYFA |GÜNDEM |BÖLGESEL |SİYASET |EKONOMİ |DÜNYA |SPOR |SAĞLIK |YAŞAM |BİLİM VE TEKNOLOJİ |EĞİTİM |KÜLTÜR SANAT |MAGAZİN
GÜRÜŞ SAYFAM YAP| |RSS ÖZET AKIŞI|İLETİŞİM|KÜNYE
Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir. Tüm hakları saklıdır.