Reklam
Reklam

AKUT ile Kızılay’ın işbirliği imkânları değerlendirildi

TRABZON, AKUT – AKUT Arama Kurtarma Derneği Trabzon ekibi gönüllüleri, Kızılay Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi’ni ziyaret etti.

AKUT ile Kızılay’ın işbirliği imkânları değerlendirildi

TRABZON, AKUT – AKUT Arama Kurtarma Derneği Trabzon ekibi gönüllüleri, Kızılay Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette iki kurum arasındaki işbirliği imkânları görüşüldü.

Kızılay Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Dila Baran, AKUT Trabzon ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “AKUT gönüllülerinin çalışmalarını takdirle izliyorum. Yapılacak ortak projelerde her zaman elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek isterim” dedi. Baran ayrıca AKUT ekibine Kızılay Kan Merkezi’nin bölümlerini gezdirdi ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

AKUT Trabzon Ekip Lideri Yardımcısı Serkan Aktuğ Günaydın da Kızılay Kan Merkezi’nin çok önemli bir göreve yerine getirdiğini ve tüm vatandaşların kan verme kampanyalarına katılması gerektiğini vurgulayarak, “AKUT olarak biz de Kızılay Kan Merkezi’ne destek olmayı sürdüreceğiz. Verilecek bir ünite kan gerektiğinde üç kişiye can olabiliyor. Bu nedenle AKUT gönüllüleri ve tüm vatandaşlarımızı 1 Kan 3 Can kampanyasına destek olmaya çağırıyoruz. Kızılay Doğu Karadeniz Kan Merkezi ile önümüzdeki günlerde bu konuda da ortak bir çalışma yürütmeyi planlıyoruz” ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ