Reklam
Reklam

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU DRAMA EĞİTİMLERİNE YOĞUN İLGİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından düzenlenen ve eylül ayı boyunca devam edecek tiyatro drama eğitimine, yetişkin ve çocuklardan oluşan tiyatro tutkunları tarafından yoğun ilgi gösterildi. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU DRAMA EĞİTİMLERİNE YOĞUN İLGİ

50 katılımcının yaşlarına göre ayrı gruplarda ders aldığı eğitimlerde, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Mahir Elvan tarafından drama atölyesi eğitimi verilirken, proje Trabzon Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından da destekleniyor.

Kültürel ve sanatsal faaliyetlere verdikleri öneme binaen kentte benzer etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini bildiren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Geçmişten bu yana kültür ve sanatla iç içe olan, bu anlamda çok önemli değerler yetiştiren Trabzon’da belki de yeni yeteneklerin keşfedilmesine, kendilerini yetenekli oldukları alanda geliştirme fırsatı bulamayan çocuklarımıza ve gençlerimize elimizden gelen katkıyı sunmaya gayret ediyoruz. Belediyemiz bünyesindeki şehir tiyatromuzun, oyun sergilemek dışında, eğitim faaliyetlerine de mesai ayırmasını çok anlamlı buluyor ve kendilerini destekliyorum. İnanıyorum ki; Trabzon’umuz kültür sanat etkinlikleriyle daha çok anılır hale gelecek” dedi.

Kişisel gelişim ve iletişim becerilerinin gelişimi yanında, yaratıcılık ve estetik anlayışı kazandırmayı amaçlayan eğitimlerin sonunda başarılı olanlara sertifika da verilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ