Reklam
Reklam

Demokrat Partili Akar: “Cumhur ittifakı Cumhuriyeti yıkma ittifakıdır”

ÜLKENİN BİZE İHTİTACI VAR

Demokrat Partili Akar: “Cumhur ittifakı Cumhuriyeti yıkma ittifakıdır”

Demokrat Parti Trabzon İl Teşkilatı’nın düzenlediği iftar programında konuşan Genel İdare Kurulu üyesi Ali Akar, ülkenin Demokrat Parti’ye ve demokrasiye ihtiyacı olduğunu belirttikten sonra, “Cumhur ittifakı Cumhuriyeti yıkma ittifakıdır” dedi.

Demokrat Parti Trabzon İl Teşkilatı, iftarda buluştu. Parti yönetimi ve üyelerinin bir araya geldiği iftar yemeğinde ülke gündeminin değerlendirilmesinin yanı sıra 24 Haziran’da gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin değerlendirmesi yapıldı. İftar programının başında bir konuşma yapan Demokrat Parti Trabzon İl Başkanı Ercan Şılbır, katılımcılarla tek tek ilgilendi ve davetlerini karşılıksız bırakmayan üyelere teşekkür etti. 

Şılbır’ın ardından Demokrat Parti Genel İdare Kurulu üyesi Ali Akar söz aldı. Akar, 24 Haziran seçimlerine yönelik yaptığı konuşmasında; Türkiye’de artık iktidarın değişmesi gerektiğine vurgu yaptı. Akar, sözlerine şu şekilde devam etti: “Zor şartlarda olmasına rağmen hep birlikte demokrasi için mücadele ettik. Bugün Türkiye’nin Demokrat Parti’ye ihtiyacı var. Bugünkü zor şartlardan hep birlikte çıkacağız. Artık bir millet ittifakı yaptık. Bu ateş ilk olarak Trabzon’da yandı. Artık daha çok çalışmak zorundayız. Bizim Cumhuriyet problemimiz var. Dolayısıyla yasama, yürütme, yargı bağımsız olmak zorunda. Tek adamlık rejimini istemiyoruz. Bu rejimin sonu yıkımdır. Bizler bu ülkeyi böldürmeyeceğiz. Oyumuz millet ittifakı içinde kalacak. Cumhur ittifakı, Cumhuriyeti yıkma ittifakıdır. Biz bunu durdurmak zorundayız.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ