Reklam
Reklam

EBA Şampiyonlarına Ödülleri Verildi

Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğünce Bilgi Kaynağı EBA (BİKEBA) Projesi Ödül Töreni Düzenlendi

EBA Şampiyonlarına Ödülleri Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Fatih Projesi kapsamında yürütülen Türkiye’nin eğitim portalı EBA’daki yeniliklerin paylaşılması ve EBA (Eğitim Bilişim Ağı) kullanım oranlarının artırılması amacıyla Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bilgi Kaynağı EBA (BİKEBA) projesi düzenlenmiştir.

Bu kapsamda yapılan çalışmalar ve incelemeler neticesinde EBA kullanım süreleri değerlendirilerek Trabzon genelinde Eğitim Bilişim Ağı’nı en çok kullanarak dereceye giren ilçeler, okullar ve öğretmenler için ödül töreni düzenlendi.

Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen ödül töreninde konuşan Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, EBA’nın önemine değinerek,

“Eğitim Bilişim Ağı (EBA) bütün eğitim kurumlarımıza adapte edilen bir sistem. İçerik olarak her geçen gün zenginleşen, değeri artan bir proje.

Teknolojiyi kullanmak mecburiyetindeyiz. Mesleğimizi en iyi şekilde icra edebilmenin ve başarılı olmanın yolu buradan geçiyor. Kendimizi geliştirmek zorundayız.

Okullarımızın teknolojik altyapısı çok iyi. Derslerde EBA’yı kullanmamız lazım. Öğretmen arkadaşlarımız yetkin olma ve teknolojiyi kullanma noktasında daha aktif olmaları lazım. Ben bu manada başarı kazanmış arkadaşları yürekten tebrik ediyorum. İnşallah diğer arkadaşlara örnek olurlar.” dedi.

Daha sonra Bilgi Kaynağı EBA’yı (BİKEBA) en fazla kullanarak dereceye giren ilçelere, okullara ve öğretmenlere ödülleri takdim edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ