Reklam
Reklam

KİM BU AKILLILAR?

KİM BU AKILLILAR?

Ortahisar’da yeni bir oluşumun temellerini atma çalışmalarını olgunlaştırdıktan sonra evime gitmek üzere, yeni belediye ve kaymakamlık binaları yönüne doğru, Tezveren Baba türbesinin oradan Kahramanmaraş caddesine indim

Beşirli’ye gitmek üzere buradaki otobüs durağında otobüs olur mu diye bakınmak istedim. Ancak bir de ne göyelim, birkaç gündür şehirde tartışıldığına şahit olduğumuz Bebek Bakım ve Emzirme Kabini’ni görünce adeta küplere bindim. Önce yüksek sesle bu ucubeyi buraya hangi akıllının diktiğini sordum. Orada bulunan belediye görevlisi, unu anlayamadı ve tekrar etmemi söyledi. Ben de aynen “bunu buraya hangi akıllı yerleştirdi” dedim. O da bana bu kabini bir mühendisin yerleştirdiğini söyledi. Aklınca bunun bir mühendislik eseri olduğunu ve eleştirme hakkımın olmadığını söylemeye çalışıyordu.

Otobüs durağından her gün belki 50 civarında otobüsün, yüzlerce dolmuşun geçtiğini, yine durakta her an onlarca insanın toplu taşıma aracı beklediğini ve gelen araçları görmelerinin imkansız olduğunu söyleyerek. “o mühendisin aklından zoru mu var” dedim.

Ayrıca durakta bulunanlarla da bu konuyu tartıştım. Tamamı, o kabinin yerinin çok yanlış olduğunu, dolmuşlar neyse de zaten durakları kontrol etmekten kaçınan otobüs sürücülerinin artık bu duraktan kimseyi almaya yanaşmayacağını, adeta bir avcı gibi otobüs kovaladıklarını anlattı.

Kardeşim, o kabini oraya yerleştirmeyi akıl eden üst akıl her kimse, sizin hiç mi insana saygınız yok. Hiç mi etüt etmezsiniz? O kabin orada olur mu? Koskoca şehirde onu koyacak başka bir yer bulamadınız mı?

Artık yeni bile diyemeyeceğimiz Büyükşehir Belediye Başkanımızdan, söz verdiği gibi şehre küçük dokunuşlarda bulunmasını bekliyoruz. Tabii ki bu konulara da el atmasını… Daha önce defalarca değindiğimiz kör duraklara da…

Muhabbetle Efendim!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ