Reklam
Reklam

KTÜ ile Trabzon Üniversitesi Arasında İlk Kriz Çıktı

KTÜ Sahil Tesisleri’nde bulunan Turizm Otelcilik ve Meslek Yüksekokulu rektörlükçe, ‘Tadilat’ denilerek İletişim Fakültesi’ne taşınması tartışmayı beraberinde getirdi

KTÜ ile Trabzon Üniversitesi Arasında İlk Kriz Çıktı

Bünyesindeyken yeni kurulan Trabzon Üniversitesi’ne bağlanan Turizm Otelcilik ve Meslek Yüksekokulu muammaları da beraberinde getirdi. Kararnameye göre yeni üniversiteye bağlanan her fakülte mevcut binalarında eğitim hayatına devam edecek. Ancak KTÜ Rektörlüğü’nün Sahil Tesisleri’nde bulunan yüksekokulun Fatih Eğitim Kampusu’ndaki İletişim Fakültesi’ne taşınması yönündeki kararı türlü iddiaların ortaya atılmasına neden oldu.

TADİLAT BAHANE Mİ? KTÜ

Rektörlüğü, ‘Binanın altından su sızıyor’ diyerek binayı tadilata aldığını açıklarken, binayı yapan müteahhitlerin, “O bina kaya üzerine kuruldu. Bu mümkün değil” dediği iddia edildi. İçerisinde restoran, kafeterya, otel, havuz, tenis kortu ve basketbol sahası bulunan Sahil Tesisleri’nin hangi üniversitenin bünyesinde kalacağı tartışılırken, KTÜ yönetiminin Sahil Tesisleri’ni yeni üniversiteye kaptırmamak için böyle bir yola başvurduğu öne sürüldü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ