Reklam
Reklam

Rize’de Miting Öncesi Arbede. Karşısına Rizeli Gelin Çıktı Düzen Tutmuyor

Erdoğan’ın karşısına Rizeli gelin çıktı düzen tutmuyor

Rize’de Miting Öncesi Arbede. Karşısına Rizeli Gelin Çıktı Düzen Tutmuyor

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında mitinglerine Karadeniz’de devam ediyor. Akşener bugün rakiplerinden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’deydi. Akşener Valilik Meydanı’nda vatandaşlara seslendi. Meydanda tulum çalındı, horon tepildi. Karnesini alan çocuklar da aileleriyle miting alanına geldi. Meydanın dört bir yanındaki binalara Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarının asıldığı görüldü.Miting öncesinde miting alanı dışındaki bir grup vatandaşla İYİ Partililer arasında arbede yaşandı.
Akşener otobüsle Rizelileri selamlayarak miting alanına geldi, miting öncesinde Rizeli kadınların kendisine getirdiği tülbentleri kabul etti. Akşener konuşmasına ‘Ne Rizeymiş be! Tayyip bey Rizeli, Muharrem Beyin annesi Rizeli, bense Rizelinin gelini. Sizin abiniz var ya has Rizeli. Beni annesiyle aynı evde oturttu. Bunu yapabilen var mı?” diyerek başladı. Akşener bir de anısını paylaştı: Şimdi ben yeni evlendim aynı evdeyiz. İftar saati amcalar falan aynı apartmanda oturuluyor. Rahmetli Özal dönemi içeride bir kavga koptu. Ben de küçük ailenin kızıyım mutfakta tepsi hazırlıyorum. Kayınvalidem geldi dedi ki ne yapıyorsun? İçeride kavga oldu herhalde birlikte oturmazlar diye masayı ayırdım dedim. Yanlış anlamışsın kızım onlar sohbet ediyorlar dedi., İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Millet Kıraathaneleri kuracağız” açıklamasını eleştirdi. Akşener, “Yeni bir çılgın proje duyduk. Ya kahve açıyor, kahve. Kahve açacağına, emeklinin cebine para koy, para” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Akşener, Trabzon’dan kara yoluyla geldiği Rize’de parti otobüsüyle şehir turu attı. Valiliğin önündeki tören alanına gelen Akşener, partililere hitap etti. Rize’yi dünyanın tanıdığını belirten Akşener, “Tayyip Bey Rizeli, Muharrem Bey’in annesi Rizeli, bense Rize’nin geliniyim” diye konuştu. İYİ Parti’nin seçime girmesini engellemek için 24 Haziran seçimlerinin ortaya çıkarıldığını savunan Akşener, şunları söyledi:

“Sonrasında biz seçime girme hakkını, bildiğiniz yoldan elde ettik. Bugüne kadar Sayın Erdoğan rakiplerini seçti, onları kum torbasına çevirdi, canı istediği gibi davrandı, 16 yıldır kazandı; ama karşısına ilk defa şerbetli bir gelin çıktı. Şimdi gelin çıktı, bir türlü düzen tutmuyor. Gelinin önünü kesmek, partisini seçimin dışında bırakmak için bu iş yapıldı; ama sonuçta hep birlikte biz seçime giriyoruz. Yolda gelirken, adaylarımız bana dediler ki ‘Rize’yle ilgili çayı konuş’. Çay zahmetli bir iş. Hatırlıyorum, Sayın Erdoğan, 2002’de çayın 2 lira olması gerektiğini söyledi. 16 yıl sonra faiz aldı başını gitti. Dolar uçtu, enflasyon var, cari açık göklere çıkmış ve ‘Rize’nin çayı hala 2.45’ denilip de 1.6’dan satılıyorsa oğlunuzu değiştirme, gelini getirme zamanı gelmiştir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ