Reklam
Reklam

SAADET PARTİSİ Trabzon milletvekili adayları Cevat Kurt ve Ümit Çebi,

SAADET PARTİSİ Trabzon milletvekili adayları Cevat Kurt ve Ümit Çebi, Maçka ilçesinde gençlerle birlikte iftar yaptı.

SAADET PARTİSİ Trabzon milletvekili adayları Cevat Kurt ve Ümit Çebi,

SAADET PARTİSİ Trabzon milletvekili adayları Cevat Kurt ve Ümit Çebi, Maçka ilçesinde gençlerle birlikte iftar yaptı. Gençlerin vekil adaylarına olan ilgi, alakası ve sordukları sorularla da ilginç bir seçim çalışması haline dönüştü. Özellikle üniversiteli gençlerin soruları, mezuniyetten sonra ki dönemle alakalı oldu. Büyük bir gelecek endişesi ve diplomalı işsizler ordusu üyesi olma korkusu içinde olan gençler, istihdamla alakalı Saadet Partisinin neler yapacağı ile ilgili sorular sordular.

Gençlerin sorularına binaen bir açıklama yapan milletvekili adayı Cevat Kurt, rant (getirim) ekonomisini terk edip üretim ekonomisine dönmeden işsizliğin ve diplomalı işsizler ordusunun önünegeçilemeyeceğini kaydetti.

Üretmeden tüketen ve sürekli dış borçla ve kredi ile dönen bir ekonomik hayatın, obez bir büyüme olduğunu ifade eden Kurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

“ Dışardan ve içeriden alınan borcu gelir hanesine kaydederek yüzde şu kadar büyüdük deniliyor. Kişi başına şu kar bu kadar gelir var deniyor. AKP’nin 2002’de iktidar olduğu zaman Türkiye’de 2 tane dolar milyarderi vardı, şimdi ise sadece İstanbul’da 38 adat dolar milyarderi var. Kişi başı gelir hesaplanırken bu dolar milyarderleri ile asgari ücret kölesi dar gelirli insanlarımız aynı hesaplanıyor. Bu apaçık bir aldatmacadan başka bir şey değildir.

Biz diyoruz ki ey gençler, ey Maçkalılar, biz üretim ekonomisini uygulayacağız yani, çalışıp üretip ondan sonra tüketeceğiz. Borç alarak ve ithal ederek tüketim yapmayacağız. Böyle olunca da talep artacak, talep arınca da istihdam ihtiyacı olacak. O zaman üniversiteyi bitiren genç kardeşim ben acaba iş bulabilecek miyim? Diye düşünmeyecek.” dedi.

Restorasyon nedeni ile 4 yılı aşkın bir süredir ziyarete kapalı olan Sümela Manastırı konusunda da açıklamalar yapan Saadet Partisi Trabzon milletvekili adayı Cevat Kurt, istihdamın olmaması yüzünden sürekli göç veren bir Trabzon’un az da olsa gelir elde etmeye çalıştığı turizm sektörünün yanlış uygulamalar sebebi ile sekteye uğratıldığını söyledi. Kurt, şöyle devam etti:

“Trabzon’da fabrika olmadığından zaten sürekli göç veren bir memleket durumunda. Şimdi biraz turizmden yüzü gülecek, bu sefer iş bilmez yöneticiler sebebi ile Sümela 4 yılı aşkın bir süreden beri ziyaretçilere kapalı. Maçka’mızda dört tane otel var. Bu küçük ilçede bu kadar büyük otel olmasının nedeni Sümela.  Şimdi  oda yok, esnafın bir beklentisi de yok.

Fabrika diyoruz, devlet fabrika yapmaz diyorsunuz. Turizmle kalkının diyorsunuz ona da beceriksizliğinizden dolayı mani oluyorsunuz. Fındık serbest piyasa var diyorsunuz, üreticiyi perişan ediyorsunuz. Şimdi hangi yüzle buradan oy itiyorsunuz onu da anlamakta güçlük çekiyorum.” Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ