Reklam
Reklam

TARİHİN ŞANLI SARAYLARI ŞİBDİ HARABE:

Saadet Partisi milletvekili adayı ve Araklı belediyesi eski başkanı Ümit Çebi, Arsin ilçesinde esnaf ve vatandaşla bir araya geldi.

TARİHİN ŞANLI SARAYLARI ŞİBDİ HARABE:
  • Spor
  • 06 Haziran 2018

TARİHİN ŞANLI SARAYLARI ŞİBDİ HARABE:

Saadet Partisi milletvekili adayı ve Araklı belediyesi eski başkanı Ümit Çebi, Arsin ilçesinde esnaf ve vatandaşla bir araya geldi. Saadet Partisi Arsin ilçe başkanı Hayri Çelik ve yönetim kurulunun da hazır bulunması ile yapılan ziyaretlerde milletvekili adayı Ümit Çebi’ye ilgi oldukça yüksek oldu. Tokalaştığı ve sarıldığı her vatandaşa bir de karanfil taktim eden Çebi,” size karanfillerle geldik, bize sandıkta karanfil oylarınızla gelin” dedi.

Sorulan bir soru üzerine Yomra’da gerçekleşen pankart krizi ile ilgili bir açıklamada bulunan Çebi, sevgi ve hoşgörünün hâkim olması gereken bu Mübarek aylarda insanların bu kadar tahammülsüz ve vicdandan uzak hareket etmelerine anlam veremediğini söyledi. Bu tür olaylardan siyasi malzeme yapma peşinde olmadıklarını belirten Çebi, asıl düşünülmesi gereken şeyin güçlü olanın kendini haklı görmesi mantığının ülkede hâkim hale gelmiş olmasıdır”dedi. Çebi açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Şimdi bir düşünelim. Adam diyor ki “ben güçlüyüm o zaman haklıyım”. Bu kabul edilemez bir zihniyettir. Bu zihniyet sahipleri geçmişte zalimler olarak tarih kitaplarında anılıyor. Asıl acı olanı ise güç karşısında hakkı savunamamaktır. Unutulmamalıdır ki tek ve yegâne güç ve kudret sahibi olan Allah’tır.

Tarihe baktığımızda nice imparatorluklar, saltanatlar vardı, nice hükümdarlar vardı ki, tek emri ile savaş başlatan bitiren insanlar. İnsanların yaşamasına ve ölmesine tek başına karar veren, karar vericiler, çok uzun yıllar saltanat sürenler, misal Mısır kralı Pepi  tam 94 yıl tahta kalmıştır. Şimdi bu kralların, sultanların o muhteşem saraylarında fareler cirit atıyor, örümcekler ağ bağlamış, kimi yeraltında kimi yer üstünde harabe halindeler.

Kıssadan hisse, kimse bu dünyaya çivi çakmaya gelmedi.

İşte bu sebeplerden dolayı, Saadet iktidarında vicdan ve adalet sahibi yöneticilerin iş başında olacağı bir Adil Düzen bizim amacımızdır. Hak edenin hakkını, araya bir torpil koymadan devletin şefkat eli ile alacağı güzel günleri yaşamak isteyen herkesi Temel Karamollaoğu’na ve Saadet Partisine oy vermeye davetediyorum”dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ