Reklam

;Reklam
Reklam

;Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

15 TEMMUZ GECESİ TÜM DÜNYAYA DERS VERDİK

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 15 Temmuz 2016’da Türk tarihinin en karanlık gecelerinden birinin yaşandığını kaydetti.

Bıyık, “Milletimizin feraseti ile o karanlık gece hayırlı sabaha dönüşmüştür. Türk milleti o gece tüm dünyaya bir kez daha ders vermiştir” dedi. 

Başkan Bıyık, mesajında şunları kaydetti: “3 yıl önce, 15 Temmuz gecesi millet olarak tüm dünya önünde büyük bir var olma sınavı verdik. O gece, tarihte eşi benzeri az görülen hain bir saldırıya maruz kaldık ve Türk milletine yakışan örnek bir mücadeleyle hanin darbe girişimini bertaraf etmeyi başardık. Milletin silahlarını türlü entrikalarla ele geçiren terör örgütüne, işbirlikçilerine ve dış güçlere tarihi bir ders verdik. Her bir karışı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış, her bir köşesi ayrı bir destana tanıklık etmiş vatanımızdan asla vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha tüm dünyaya ilan ettik. O hain gecede şehadete ulaşan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize Allah’tan sağlık ve afiyet niyaz ediyorum. 15 Temmuz gecesi yaşananlardan çıkarmamız gereken ciddi dersler vardır. Millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece FETÖ terör örgütü gibi şer odakları ve destekçileri, yurdumuz üzerindeki emellerine asla ulaşamayacaklardır.”  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ