Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

19 MAYIS TÜRK’ ÜN ŞAHLANIŞIDIR

Bu gün, 103. yıldönümünü kutladığımız 19 MAYIS ATATÜRK’ ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI vesilesiyle, istiklal mücadelesinin lideri Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi minnetle, şükranla yâd ediyoruz.

19 MAYIS TÜRK’ ÜN ŞAHLANIŞIDIR


19 MAYIS TÜRK’ ÜN ŞAHLANIŞIDIR

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) olarak ifade etmeyiz ki; 103. Yıldönümünü kutladığımız 19 Mayıs 2022, bu gün, geçmişin emanetlerine daha sıkı bağlılık göstermek, daha ileriye gitmek, kültürümüzü uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için, 19 Mayıs, kuvvet vermektedir. 19 MAYIS 1919…

19 Mayıs, Türk’ ün ateşle imtihanıdır. 19 Mayıs, Türk Milletinin varlığını, başka milletlerin insafına bırakmayacağını ilan ettiği gündür. 19 Mayıs, Türk’ ün şahlanışıdır. 19 Mayıs, Türk’ ün batıya indirdiği balyozdur. 19 Mayıs milli değerlerini unutmuş görünenlere karşı Mustafa Kemal Paşanın öncülüğünde Türk milletinin yeniden kendini buluşu ve dirilişidir. 19 Mayıs, 103. yıl önce Samsun’ dan vatan toprağına atılan tohumdur.

19 MAYIS GÖNÜLLERDE YEŞERDİ… Bu gün, dünden alınan mirasla yeşeren tohumların varlığını görmekteyiz. Bu tohumlar fikirlerle can buldu, yıllardır gönüllerde yeşermiştir… TÜRKAV Milletin hizmetinde olarak ifade etmektedir ki; Türklüğü ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni daha güçlü kılarak yarınlara taşımak için, milletini her şeyden çok seven nesiller yetiştirerek, çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak olmazsa olmazımız olmalıdır. O halde; ATATÜRK’ ün; “ Ben her şeyden evvel bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum böyle öleceğim. Türk birliğinin bir gün hakikat olacağına inancım tamdır. Ben görmezsem bile, gözlerimi bu dünyaya

onun rüyaları içinde kapayacağım” diyerek Nesillere verdiği hedefini gerçekleştirmek gerekmektedir. Türk Birliği ile tarihinin en kuvvetli durumuna sahip olan Türk milleti, dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Bu gün bağımsızlığını kazanan Türk Devletlerinin dayanışması olmaktadır. Bu dayanışma Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde olarak sahip olacağı gücü görmektir. 103. Yıl önce Samsun’ dan başlayan o şuurla, bu gün, milli birlik ve beraberlikle dünya üzerinde saygın şerefli bir millet olarak süregelen varlığımızı, yükselme arzumuzu, heyecanımızı, yüreklerimizde yaşatmaya mecburuz.

19 Mayıs 1919’ da, Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’ a ayak basmasıyla başlayan, Türk Milletinin kurtuluş mücadelesi zaferle sonuçlanmış ve Cumhuriyetle taçlanmıştır. Kutlu olsun.

Basınımıza ve Kamuoyuna

Kenan KURU Trabzon TÜRKAV Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ