Reklam
Reklam

3 Aralık Dünya Engellir Günü Törenle Kutlandı.

Kaymakam Tolga Toğan’dan Özel Öğrencilere Alkış.

3 Aralık Dünya Engellir Günü Törenle Kutlandı.

3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle Ömer Burak Terzi Özel Eğitim Anaokulunda tören düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Ömer Burak Terzi Özel Eğitim Anaokulu’na‘’Erken Çocukluk Birimi’nin’’ ve “resim ve materyal sergisinin” açılış programına Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri’nin yanı sıra okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Özel eğitim öğrencileri ile yakından ilgilenen Kaymakam tolga Toğan, herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek, son yıllarda engelli hakları ve özel eğitim alanında önemli mesafeler alındığını kaydetti. Öğretmenlerin özel eğitim öğrencilerine karşı gösterdikleri hassayitetten dolayı teşekkür eden Kaymakam Tolga Toğan, “Onlarla beraber uğraşan ailelerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.”dedi.

Bu Bir dünya Sınavı.

Özel Eğitime İhtiyaç duyan çocukların eğitimi için tüm imkânları seferber ettiklerini belirten Müdür Hızır Aktaş, “Bunların eğitimleriyle alakalı imkanlar oluşturuyoruz. Eğer velilerimiz isterlerse evlerinde de çocuklarımıza eğitim noktasında yardımcı olacağız. Bu bir dünya sınavı. Bunu bize takdir eden Rabbimize  isyan etmeden buna razı olmak ve buna tahammül etmek elbette ki ebedi dünyada bunun bir karşılığı olacağına inanıyorum ama her şeyden önemlisi bunları görmezden gelmek, asla söz konusu olamaz. Bunlar bizim için özel olan, özel ilgi göstermemiz gereken çocuklarımız. Dolayısıyla aynı zamanda hayatlarını kolaylaştırırken  ailelerine de bu manada destek olmayı arzu ediyoruz.”şeklinde konuştu.

Özel eğitime muhtaç öğrencilerin hazırlamış olduğu horon gösterisini izleyen Kaymakam Toğan, protokol üyeleri ile birlikte öğrencilere alkış tuttular. Daha sonra Kaymakam Tolga Toğan, beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve İlçe Milli  Eğitim Müdürü Şükür Köse ile birlikte ‘’Erken Çocukluk Birimi Sınıfının’’ açılışını gerçekleştirdi. Ardından  öğrenciler tarafındanhazırlanan resim ve materyal sergisini gezerek öğrenciler ile hoş bir sohbet geçirdiler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ