Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

AK Parti İl Başkanı Dr. Mumcu’dan Öğretmenler Günü Mesajı

AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. 

AK Parti İl Başkanı Dr. Mumcu’dan Öğretmenler Günü Mesajı


AK Parti İl Başkanı Dr. Mumcu’dan Öğretmenler Günü Mesajı

 “Bilmeyenlere ilim öğretmek sadakadır, sadakanın en faziletlisi de bir Müslüman’ın ilim öğrenmesi ve başkalarına öğretmesidir.” Hadis-i Şerifini hatırlatarak konuşmasına başlayan İl Başkanı, “Öyle bir dinin mensubuyuz ki Peygamber Efendimiz’e (sav) gelen ilk emir “Oku”dur.

Bunun içindir ki öğretmenlik mesleği yüce ve kutsal bir meslektir.

Geleceğimize yön verecek olan evlatlarımızı yetiştiren öğretmenlerimiz gerek bizler gerekse üzerine titrediğimiz çocuklarımız, ülkemizin aydınlık yarınları için vazgeçilmez kilit taşı görevi üstlenmektedirler.

Evlatlarımızın ise Hz. Ali efendimizin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” düsturuyla hareket ederek öğretmenlerine saygıda kusur etmeden gerekliliklerini yerine getireceklerine hiç şüphe yok.

Bu duygu ve düşüncelerle aydınlık bir gelecek adına en ulvi ve mukaddes görevi ifa etmekte olan; istikbalimizin mimarı, fedakarlığın ve sevginin timsali değerli öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutlar, bilgiyle ve hikmetle geleceğin inşasını gerçekleştirecek nesiller yetiştirme gayretlerinde başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ