Reklam
Reklam

AK Parti Ortahisar Belediye Başkan aday adayı Hasan Kamil Velioğlu,

AK Parti Ortahisar Belediye Başkan aday adayı Hasan Kamil Velioğlu, Umuda Destek Derneği bünyesinde hizmet veren ve engel tanımayan Ballim Cafeyi ziyaret etti.

AK Parti Ortahisar Belediye Başkan aday adayı Hasan Kamil Velioğlu,
  • Spor
  • 03 Aralık 2018

AK Parti Ortahisar Belediye Başkan aday adayı Hasan Kamil Velioğlu, Umuda Destek Derneği bünyesinde hizmet veren ve engel tanımayan Ballim Cafeyi ziyaret etti. Tamamen Down Sendromlu çocukların çalıştığı cafede dernek başkanı Reyhan Oral ve çocuklarla bir süre sohbet eden Velioğlu, hizmetlerinden dolayı başkan Oral ve ekibine teşekkür etti. 
Ortahisar İlçesi Yavuz Selim Bulvarı üzerinde ‘Bu kafeteryada engel yok’ sloganı ile ‘Ballim’ adı verilen kafeterya açtı. Kafeteryada aralarında down sendromluların da yer aldığı 15 engelli çocuk çalışıyor. Kafeteryada içecek çeşitlerinin yanında yöresel tatlar, günlük ev yemekleri, pasta, poğaça gibi ürünler engeli bulunmayan 2 usta tarafından hazırlanıyor. Vatandaşların engelli çocuklara destek için ilgi gösterdiği kafeteryadan elde edile gelirin tamamı ise çalışanlara dağıtılıyor.

‘BU İLGİ EKSİLMESİN’

Trabzon Umuda Destek Derneği Başkanı kafeteryanın işletmecisi Reyhan Oral, engelli çocuklara faydalı olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Burada bütün engel kesiminden çocuklarımızı faydalandırmayı düşünüyoruz. Bizim amacımız buradaki çocukların rehabilitasyonunun devamı sağlayarak topluma farkındalık kazandırmak. Alileri içinde güvenli bir ortam oluşturmak amacındayız. Çocukların hayata üretken olarak katılabileceği bilincini artırmak istiyoruz. Herkesin bir şekilde bu oluşuma destek olması ve devamlılığın sağlanarak, bu çocukların umutlarının sönmemesi için çabalıyoruz” diye konuştu. 

Velioğlu, “Belediye olarak, Engelli Vatandaşlarımıza diğerlerinden daha fazla hizmet sunabildiğimiz ölçüde Halkımıza Adaletli hizmet sunmuş olabiliriz. 
Engellerin olmadığı bir şehir olmak ümidiyle Tüm Engelli Hemşehrilerimin Dünya Engelliler Gününü tebrik ediyorum” dedi. Velioğlu, başkan Oral’a çalışmaları için teşekkür ederek, gösterdikleri buyuk sorumluluk karşısında her an yanlarında olacağını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ