Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

AK PARTİ TEŞKİLAT AKADEMİSİ PROĞRAMI BAŞLADI

AK Parti Genel Merkez Ar-Ge Başkanlığı tarafından düzenlenen Teşkilat Akademisi Programı başladı. 

AK PARTİ TEŞKİLAT AKADEMİSİ PROĞRAMI BAŞLADI


AK PARTİ TEŞKİLAT AKADEMİSİ PROĞRAMI BAŞLADI

Akademi programının açılış konuşmasını yapan AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu teşkilat mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek “Türk milletinin büyük hayallerini gerçekleştirmek için, Ümmetinin dertlerine çare bulmak için, Hayalleri çalınmış, ümidi örselenmiş insanımızın ve bütün insanlığın önüne yeni umut kapıları açmak için kurulmuş bir siyasi hareketin; Ak Partimizin kıymetli mensupları, 
Değerli dava ve yol arkadaşlarım!
Toplantımıza hoş geldiniz, şerefler verdiniz.”dedi. 

Teşkilat Akademisi programının dava kardeşliğini pekiştirmesini ve AK Parti’nin 2023 vizyonu için hayırlara vesile olmasını dileyen İl Başkanı Dr Sezgin Mumcu ” Başta Cumhurbaşkanımız ve AK Partimizin Kurucu Genel Başkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, onun her kademesinde çalışan ve bu büyük hareketi ülkemizin her köşesinde olduğu gibi ilimizde de milletin umudu olarak besleyip büyüten bütün dava arkadaşlarıma şükranlarımı arz ediyorum.
Ne mutlu bizlere ki istikamet sahibi bir milletin mensuplarıyız. Bu aziz millet tarih boyunca sadece kendi milletine değil bütün insanlığa istikamet kazandırmış necip bir millettir. Bu aziz milletin özlemleri vardır. Bu milletin geleceğe dair hayalleri vardır. Bu milletin geleceğe dair büyük beklentileri vardır. İşte milletimizin bu özlemleri 14 Ağustos 2001 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi’ni kurarak en gür bir şekilde dile gelmiştir. ” ifadelerini kullandı. 

“Milletimiz, hayallerini gerçekleştirecek hareketin Ak Parti olduğuna cani gönülden inanmış, onu sahiplenmiş, desteklemiş ve bunu da kurulduğu günden bu yana girdiği her seçimde Ak Partimizi iktidara taşıyarak ispat etmiştir.” diyen İl Başkanı Dr Sezgin Mumcu konuşmasını şöyle sürdürdü: 
“Milletimiz Ak Partiyi kurarken bu kutlu hareketin kendileriyle beraber aynı zamanda yeryüzündeki bütün mazlumların hak ve hukukunu korumanın da mücadelesini vereceğini gayet iyi biliyordu. Bu milletin kökleri üç kıtada ve yedi iklimde barışın, kardeşliğin, Hakk’ın, hukukun ve adaletin sancaktarlığını yapmış, bu dava için çağlar açıp çağ kapatmış ecdadın asırları aşan hayallerine ve kutlu ideallerine dayanır. 
Bu yüzden bizim hareketimiz Hoca Ahmet Yesevi’den Mevlâna’ya, Hacı Bektaş-ı Veli’den Yunus Emre’ye, Farabi’den Fuzuli’ye, Mehmet Akif’ten nice akıl ve gönül sultanlarına kadar medeniyet çeşmemizin tatlı pınarlarından kana kana içmiş ve o bereketli pınarlardan beslenmiştir. 

Nihayet milletimiz, bu çağa yürümeye Ak Partiyle karar kılmış ve başta 2023 olmak üzere 2053 ve 2071 hedeflerine el ele, kol kola, gönül gönüle yürümemiz gerektiğini bizlere işaret etmiştir.  Değerli yol ve dava arkadaşlarım!  2023 yılı bizim için tam bir dönüm noktasıdır. 
AK Partimiz aynı milletimiz gibi istikamet sahibi olan bir siyasi harekettir. Bu günlere kolay gelmediğimiz ise hepimizin malumudur. Ülkemizin ulaşımdan sağlığa, siyasetten dış politikaya, eğitimden kültüre kadar yıllar yılı birikmiş sorunlarını çöze çöze yolumuza devam ediyoruz. 

Ülkemiz Ak Partiyle söz değil eser üreten bir siyasetle tanıştı. Zira bizim partimiz hep rakamlarla, hizmetlerle, birbiri ardına açtığı eserlerle konuşan bir parti olmuştur. 
Bu yüzden partimiz kısa zaman içinde vatandaşımızın gönlünü fethetti. Ne var ki bu ülkede her zaman millet mutlu oldukça huzursuz olan bir kesim de olmuştur. 
Bu yüzden değişik vesayet odakları AK Parti iktidarımızın hükûmet etme gücünü kırmaya yönelik tuzak kurmada gecikmediler. Partimizin başlattığı her demokrasi atağını kesmeye kalktılar. 

Gezi olaylarıyla sokakları işgale kalkıştılar. 17-25 Aralık emniyet-yargı darbesiyle millî iradeyi gasp etmeye giriştiler.  
Çukur eylemleriyle mahalleleri ve ülkemizi bölmeye çalıştılar. Elbette bunu yapanlar tarihten beri bu millete kin ve düşmanlık besleyen çevrelerdir. PKK’sından DEAŞ’ına kadar tüm terör örgütlerini en azgın şekilde üzerimize saldılar. 

Bunlar da yetmeyince 15 Temmuz’da darbe girişimine kalkıştılar. Kuzey Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Doğu Akdeniz’de yürüttüğümüz harekâtları engellemeye kalktılar. 
Bütün bu zorluklara rağmen el ele, kol kola ve gönül gönüle vererek yolumuza devam ettik. Sabrettik. Azmettik. Çok çalıştık. Yol bulduk. Yoksa yol açtık. Her zaman ülkemizi bir adım öteye, hep ileriye doğru taşımanın gayretini güttük.

Değerli Dostlar!
Ak Partimiz kurulduğu günden bu yana istikrar ve güvenden, adalet ve demokrasiden taviz vermeden ülkemize büyük hizmetler yapmaya ve önemli projeler kazandırmaya devam ediyor. 
Bütün vaatleri iş yapmamak, yalan üretmek ve tek amaçları Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek üzerine bir araya gelmiş yapay ittifaklara, kısır zihniyetlere milletimizin itibar etmeyeceğini ve asla pirim vermeyeceğini gayet iyi biliyoruz. 
Lakin biz çalışmakla mükellefiz. Gayret göstermekle sorumluyuz. Elimizi taşın altına koymakla yükümlüyüz. Bu yüzden başkalarının hayalini bile kuramadıkları ama bizim gerçekleştirdiğimiz projeleri milletimize anlatalım. Bunları paylaşalım. Bunları yapalım ki hizmet edenle yalan üreten belli olsun. İş yapanla yapmayan belli olsun. İdeali olanla olmayan ortaya çıksın.

Değerli dava arkadaşlarım! 
İnanıyorum ki partimizin 2023 hedeflerine olduğu gibi 2053 ve 2071 vizyonuna da ancak dünyaya adaleti haykıran liderimiz Sn. Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde el ele, kol kola girerek yürüyebiliriz. Davamızı kutlu bilerek, gayretimizi kuşanarak yürüyebiliriz. Ve yine inanıyorum ki çocuklarımıza armağan edeceğimiz ülkemizin aydınlık geleceğini ancak sırt sırta ve gönül gönüle vererek inşa edebiliriz. “

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ