Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

AK Parti Trabzon İl İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Seçim İşleri Başkanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sn. Ali İhsan Yavuz’un başkanlığında AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı İl İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.


AK Parti Trabzon İl İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığınca gerçekleştirilen Haziran ayı İl İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıya Seçim İşleri Başkanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Karadeniz Bölgesinden sorumlu Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Bület Yağmur, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar, Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen, İl Gençlik Kolları Başkanı, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve teşkilat mensupları katıldı.

“Hedefimiz 2023, Konumuz Seçim”

Sandıkların, Millet iradesinin yansıması olduğuna vurgu yapan AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, “Sandık, millet iradesinin yansıması olup sandık sonuçları devlet yönetiminin halk iradesi doğrultusunda şekillenmesini sağlamaktadır. Bu irade siyasi tarihimizde defalarca şer güçler tarafından sekteye uğratılmış ve uğratılmaya çalışılmıştır. Milletimizin iradesi 1960 yılında darağacına gönderilmiş, 1971 yılında susturulmuş, 1980 yılında yok sayılmış, 28 Şubat 1997 de cebren elinden alınmıştır. Ve nihayet 15 Temmuz 2016 yılında millet iradesi sindirilmek istenmiş ancak milletimiz canı ve kanı ile iradesine sahip çıkmıştır. İşte arkadaşlar sandık uğrunda can verilen, terletilen, yok sayılan mazlum coğrafyamızın vefakar halkımızın bize emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak emanetin kıymetini bilmek bizim davamızdır” ifadelerini kullandı. 

“Emanetin Kıymetini Biliyoruz Bileceğiz”

Teşkilat mensuplarına seslenen İl Başkanı Mumcu, “Emanetin kıymetini bilmeyen davasına vefa göstermiş olmaz.
Sandıklara ve bize emanet edilen millet iradesine sahip çıkabilmek için tüm dava arkadaşlarımızın yapabildiğinin daha üstünde gayret göstermesi davasına vefa borcudur. Müşahitlerimiz sandıklara sahip çıkmak ve sonuçları almak için en önemli teşkilat mensuplarımızdandır. Zira bizim adımıza itirazlarımızı yapacak, itirazlar hususunda seçim kurul üyemizi bilgilendirecek kişilerdir. Tüm sandık ve seçim kurulu görevlilerimize hem toplu şekilde hem de bireysel ziyaretler ile eğitimleri verilecektir. Bu eğitim ve ziyaretler İl Seçim İşleri komisyonu ve İlçe Seçim İşleri komisyonu tarafından koordineli olarak yürütülecektir.
Velhasıl emanetimiz olan sandıklara hakkıyla sahip çıkabilmek adına tüm gayret fazlası ile gösterilecektir. Kıymetli dava arkadaşlarım her zaman bu bilinç ile çalışacağız. Sandıklar bize emanettir. Hepimiz vefa borcumuzu İnşallah hakkıyla ödeyeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ