Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

AKP RİZE İL BAŞKANI HİKMET AYAR BASINLA BİR ARAYA GELDİ AYAR’’İKİZDEREDE HES’E KARŞI OLDUĞUMUZU İFADE ETTİK’’

RİZE- AKP İl başkanlığında basın toplantısı yapan İl Başkanı Hikmet Ayar yeniden gündemde olan İkizdere’de yapılması planlanan HES için karşı olduğumuzu ifade ettik dedi.


AKP RİZE İL BAŞKANI HİKMET AYAR BASINLA BİR ARAYA GELDİ AYAR’’İKİZDEREDE HES’E KARŞI OLDUĞUMUZU İFADE ETTİK’’

İSMET KÖSOĞLU

İkizdere’de yapımı düşünülen, planlanan HES projesine gazetecilerin soru sorması üzerine karşı olduklarını söyleyen İl Başkanı Ayar “ İkizdere’de yapımı düşünülen HES projesi bu Haziran ayında gündeme geldi. Bütün unsurlarımızla buna karşı olduğumuzu ifade ettik. Bakanlıkta buradaki ÇED buluşmasını iptal etti ancak o arada yargıya gitti. Yargının ÇED yapılmadan iptalin uygun olmadığını düşünerek, bakanlığın o kararını bozduğunu öğrendik.

28 Kasım’da ÇED toplantısı yapılacağı bilgisi geldi bize. Bunu kimin yapacağı çok önemli değil şunu özellikle belirtmek istiyorum o bölgede planlanan koruma altına alınan bölgede böyle bir projenin yapılmasına biz AK Parti teşkilatları olarak karşı duracağımızı ifade ediyoruz. Yani birileri bunu beyan ederek, farklı çalışmalara girme hevesine girmesin çünkü en önce biz karşı karşıya olacağız, karşı çıkacağız. Bütün teşkilatlar olarak eğer yapımına direnilirse ilk karşılarında biz olacağız. Bunu Rize için çok önemli buluyoruz. Bunu Sayın Muhammed Avcı Vekilimiz de bir vesile ile açıklamıştı. Biz de Rize teşkilatları ve Rize teşkilatlarının Başkanı Hikmet Ayar olarak ta bunu kamuoyuyla paylaşma gereği duyduk.

Eğer herhangi bir hukuki boyut ortaya çıkarsa olmayacağını biliyoruz ama direnilirse bir karşı direnç göstermek gerekirse onu bizim yapacağımızı ifade etmek istiyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber