Reklam
Reklam

ASKON’DAN EKONOMİ ZİRVESİ

ASKON’DAN EKONOMİ ZİRVESİ

Askon Anadolu İş Adamları Derneği Ekonominin kurmaylarını ve KOBİ nin önde gelen isimlerini Kayseri de bir araya getirdi.
Zirveye Trabzon’u temsilen Trabzon Şube Başkanı İbrahim Beşir de katıldı.

 Zirvenin açılışını Ticaret Bakan yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Taner Yıldız, Ekonomi eski Bakanı Mustafa Elitaş, Kayseri Valisi Şeymus Günaydın, Kayseri Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Askon Genel Başkanı Orhan Aydın yaptı.

Kobi temsilcilerinin de katıldığı Zirvede Ekonominin Türkiye’nin geçmişte ve gelecekteki yeri konuşuldu.

Krizlerde alınması gereken tedbirler masaya yatırıldı.
Askon Genel Başkanı Orhan Aydın Şöyle dedi.
Bugün Dünyada çok az ülkenin sahip olduğu imkânlara sahibiz. 2019 yılında ASKON İHRACAT ÜSLERİ programa alınmıştır. Bundan maksat tüm dünya ülkeleri ile entegre olup, onların ihtiyaçlarına cevap verecek çalışmalar yapmaktır.

 Dünya ekonomisinin büyüme hızı 3.7den 3.5’e düşmüştür. Bu durum ülkemizi de etkilemiştir. Yatırımcımız zor durumda kalmaktadır. Ama buna rağmen Devlet teşvikleri devam etmekte yatırımcıyı desteklemektedir. Dedi.

ASKON Trabzon Şube Başkanı İbrahim Beşir de Ekonomi zirvesinin çok faydalı olduğunu bu zirvede iş adamlarımız iş bağlantısı yaptı buda bizim açımızdan memnuniyet verici bir durumdur. Devletimiz yatırımcıyı desteklemektedir. Bu teşvikleri yerinde ve zamanında kullananlar kazanmaktadır.  Bundan yararlanmak lazım dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ