Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Atatürk METAL’den Diyabet Eğitimi Verildi

Ortahisar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından öğretmen ve okul çağındaki öğrencilere diyabet eğitimi verldi.

Ortahisar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından öğretmen ve okul çağındaki öğrencilere diyabet eğitimi verldi.

Trabzon Fen Lisesi konferans salonunda, Karadeniz Teknik Üniversitesi Pediatrik Endokrin Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gülay Karagüzel tarafından gerçekleştirilen programda Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, Şube Müdürü Emrah koşar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü İdris Demirel yaptığı konuşmada, “Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Pediatrik Endokrin Bölümü ile okul çağı diyabetli çocuklarımız için, diyabet eğitimine Ortahisar ilçemizdeki, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki tüm okullarımızdan Diyabet konusunda ilgili bir öğretmen ve bir öğrenci katıldı. Tip 1 diyabet konusunda farkındalığı arttırıp, Tip 1 erken tanısı sağlamak amacı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Pediatrik Endokrin Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gülay Karagüzel tarafından verilmiştir.” dedi.

Diyabet eğitiminin önemine değinen Müdür Şükür Köse, diyabet eğitimini tüm okullarda yaygınlaştıracaklarını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ