Reklam
Reklam

Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’den Vali Ustaoğlu’na Ziyaret

Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ve beraberindeki Türkiye İş Adamları Derneği yöneticileri Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’nu ziyaret etti.

Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’den Vali Ustaoğlu’na Ziyaret

Valilik Şeref Defterinin imzalanmasının ardından yapılan görüşmede Vali Ustaoğlu, Türkiye ile Azerbaycan’ın iki dost ve kardeş ülke olduğunu ifade ederek Büyükelçi Hazar İbrahim’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Trabzon’un tarihiyle, kültürüyle, bölgenin en önemli liman şehri ve ticaret merkezi olduğunu söyleyen Vali Ustaoğlu, “Tarihi derinliklere dayanan iki kardeş ülkenin çok önemli bağları söz konusudur. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devlet büyüklerimizin ilişkileri güçlendirme adına yapmakta oldukları yüz yüze istişare ziyaretleri bu ilişkileri daha da geliştirmektedir.

Azerbaycan son yıllarda başta ekonomik gelişme olmak önemli bir ivme kazanmıştır. Ekonomik olarak her iki ülkenin güçlü olması gelecek adına güzel ve güçlü adımlar atmamızı sağlıyor. Azerbaycan’ın 1991 yılında elde ettiği bağımsızlığı tanıyan ilk ülke Türkiye’dir. Başta toprak bütünlüğünü korumak adına yaşamış olduğu sıkıntılarda ülke olarak her zaman yanınızda olmuş ve desteğini yüksek sesle vermeye çalışmıştır. Bu da iki ülkenin hem vatandaşları hem de münasebetleri noktasında çok güzel diyalogları ve işbirliklerini geliştirmiştir. Bu bağlamda ekonomik ilişkilerin, ticaretin, kültürün ve turizmin de daha ileriye taşınması adına bizlere ne görevler düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Büyükelçi Hazar İbrahim ise, Trabzon’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Trabzon Türkiye’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi. Türkiye – Azerbaycan tek millet iki devlettir. Bu şehre gelmek benim borçlarımdan biriydi. Zaman bulduğum gibi de hemen ziyaret etmek istedim. Sizlerin de dediği gibi Trabzon bir ticaret şehri. Bu bakımdan bizler Türkiye’deki İş Adamları Birliği ile sizleri ziyaret etmek istedik. Tüm konularda Azerbaycan Türkiye’nin yanında olduğu gibi ülke olarak sizlerde bizlerin yanında olmaktasınız. Bundan dolayı sizlere teşekkür ederiz”şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ