Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

BAŞKAN EKİM UYARDI

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, yaptığı açıklamada uygun olmayan yerlerde açıkta bırakılan kurban artıklarının hem çevre ve görüntü kirliliğine sebebiyet vereceği gibi hem de sağlık açısından zararlı olacağını belirtti.AN ATIĞI” UYARISI

BAŞKAN EKİM UYARDI

Vatandaşlardan kurban artıkları hususunda daha fazla hassasiyet göstermelerini isteyen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim; “Vatandaşlarımızın özellikle Kurban Bayramı’nda çevre temizliği konusunda daha fazla hassasiyet göstermelerini rica ediyorum.

“Vatandaşlarımızın, kurban kesim yerlerinin dışında kurban kesmemelerini, ayrıca kesilen kurbanların atıklarını çevreye veya çöp konteynırlarına atmamalarını rica ediyorum. Kurban atıklarının gelişigüzel atılmaması için Yaylacık Mahallesi dolgu alanında çukurlar açtık. Görevli personelimiz eşliğinde vatandaşlarımız kurban artıklarını buraya getirip bırakabilirler. Çöp konteynerlerine atılan kurban atıkları hava sıcaklıkları nedeniyle çevreye kötü koku yayacak ve sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebebiyet verecektir. Vatandaşlarımızın genel çevre temizliği kurallarına uyarak kurban artıklarını usulüne uygun olarak toprağa gömerek imha etmeleri çevre sağlığı için yapılacak en doğru davranış olacaktır. Hassasiyet gösteren vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür eder, tüm hemşehrilerimize hayırlı bayramlar dilerim” dedi.

Kurban Bayramı boyunca denetimlerin devam edeceğini belirten Başkan Ekim, kurban artıklarını gelişigüzel çevreye bırakan vatandaşlar için yasal işlemin uygulanacağını belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ