Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Başkan Genç’ten Gaziler Günü mesajı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ‘19 Eylül Gaziler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


Başkan Genç’ten Gaziler Günü mesajı

Başkan Genç, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bu güzel vatanı bize emanet eden, bu uğurda gözünü, kolunu, bacağını feda eden kahraman Türk Gazilerinin şan ve şeref gününü kutluyor olmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Tarih boyunca Türk Milleti, ‘şehitlik ve gazilik’ makamlarına nail olabilmek için gözünü kırpmadan hayatını ortaya koymaktan asla çekinmemiş, yazdığı kahramanlık destanlarıyla bunu defalarca ispat etmiştir. Şehitlik nasip olduğunda nurlanmayı, gazilik nasip olduğunda onurlanmayı kendisine bahşedilen en büyük mertebe bilmiştir.

Şanlı gazilerimiz Milli Mücadelemizin parolası olan ‘Ya istiklâl ya ölüm’ ifadesi ışığında milli ve manevi değerlerimizi savunmuş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu veciz ifadesini dün olduğu gibi bugün ve yarın da düstur edineceğini bedel ödeyerek ispat etmiştir. Bizler de aziz şehitlerimiz ve şanlı gazilerimizin yolunda aynı azim ve kararlılıkla yürümekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete göç eden şanlı gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Ruhları şad olsun…”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber