Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Başkan Genç’ten Kış Lastiği Uyarısı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 8 Şubat cumartesi, 9 Şubat Pazar ve 10 Şubat Pazartesi günleriyle ilgili kar yağışı uyarısından dolayı araç sürücülerinin gerekli önlemleri alması gerektiğini söyledi.

Araç sürücülerine kış lastiği takmaları gerektiği konusunda hatırlatmalarda bulunan Başkan Genç, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü hafta sonu şehrimizde kar yağışı ile ilgili hava tahmin raporu açıkladı.

Araç sürücülerimizin hava şartlarından dolayı herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için, sürücülerimize kış lastiği, çekme halatı ve zincir bulundurması gerektiği konusunu bir kez daha hatırlatıyoruz.

Bu sene kış mevsimin bölgemizde hafif geçmesi nedeniyle araç sürücülerimiz ihmalkâr davranmış olabilirler. Her türlü ihtimale karşı araç sürücülerimizin yolda kalmaması için gerekli tedbirleri almalarını rica ediyoruz.” diye konuştu.

“EKİPLERİMİZ HAZIR”

Vatandaşların olası kar yağışı karşısında özellikle de ulaşımda herhangi bir sıkıntı yaşamaması için bütün tedbirleri aldıklarını belirten Başkan Genç, “Karla mücadele için makine parkımız oldukça yeterli durumda.

Yine de her ihtimale karşı diğer kamu kurumlarıyla işbirliği halinde olacağız. Karla mücadele için; 10 yıkama aracı, 2 kar bıçaklı tuz aracı, 5 kar bıçaklı küreme aracı, 4 kar bıçaklı ve solisyon, 5 tuz aracı, 3 kepçe, 9 Beko Loder(JCB), 6 adet greyderle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Trabzon Büyükşehir Belediyemizin birimleriyle gerekli koordinasyonu sağlayarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Karla mücadelede konusunda oldukça deneyimliyiz. Araç ve ekipman sıkıntımız yok…

Her türlü duruma müdahale için ekiplerimiz birbiriyle irtibat halinde olacak ve koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütecek. Vatandaşlarımız her türlü taleplerini ve isteklerini (0462) 372 0015-372 00 00 numaralı telefonu arayarak karla mücadele ekiplerimize kolaylıkla bildirebilecek.

Diğer yandan 0542 336 61 61 numaralı Whatsapp Çözüm Hattı’na vatandaşlarımız bildirimde bulunabilir. Vatandaşlarımızın bütün taleplerine ivedilikle cevap vereceğiz. Ekiplerimiz, 24 saat esasına dayalı bir çalışma sistemiyle günün herhangi bir saatinde kendilerine iletilen talepleri çözüme kavuşturmak için hazır halde bekleyecek.” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ