Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

BAŞKAN ZORLUOĞLU ANKARA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon’da yapımı devam eden ve yapılması düşünülen projelerle ilgili Ankara’da temaslarda bulundu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon’da yapımı devam eden ve yapılması düşünülen projelerle ilgili Ankara’da temaslarda bulundu.
 
Başkan Zorluoğlu, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve AK Parti Milletvekilleri ile birlikte özellikle şehrin ulaşım ve trafik sorunlarının çözümü noktasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na ziyarette bulundu. Zorluoğlu daha sonra TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile de bir araya gelerek devam eden projelerle ilgili toplantı gerçekleştirdi.
 
ŞEHİR İÇİ TRAFİK RAHATLAYACAK
Güzel haberlerle Trabzon’a dönen Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile yapılan toplantılarda görüşülen konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu ile gerçekleştirilen toplantıda Trabzon için büyük bir ihtiyaç olan Trabzon Sahil Yolu Maçka Bağlantısı Projesi ve Akçaabat Çevre Yolu Projesi üzerinde durulduğunu belirten Başkan Zorluoğlu, projelerle, yaz aylarında turistlerin de gelmesiyle artan şehir içi trafiğin rahatlayacağını söyledi.
 
KANUNİ BULVARI GÖRÜŞÜLDÜ
Kanuni Bulvarı çalışmaları ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Zorluoğlu, “Sayın Valimiz ve milletvekillerimizle birlikte Sayın Bakanımızla yaptığımız toplantıda, Kanuni Bulvarı ile ilgili detaylı bir görüşme gerçekleştirdik. Kanuni Bulvarı’nın Değirmendere’ye bağlanmasıyla sahil yolunun trafiğini azaltmak amaçlanıyor” dedi.
 
İLK KAZMANIN VURULMASI HEDEFLENİYOR
Trabzon için önemli bir proje olan Akçaabat Çevre Yolu ile ilgili de bilgi veren Başkan Zorluoğlu, “Akçaabat Çevre Yolu Projesi’ne kısa süre içerisinde başlanacak. Trabzon için gerçekten çok önemli proje. Bakanlığımız tarafından çok titiz bir şekilde, viyadük ve tünel kombinasyonu ile hazırlanan proje, Trabzon’un trafik yükünü hafifletecek. Projeyi Sayın Bakanımızla birlikte detayları ile görüştük. En kısa sürede ilk kazmanın vurulması planlanıyor” şeklinde konuştu.
 
DEĞİRMENDERE – ÇUKURÇAYIR BAĞLANTISI YAPILACAK
Nüfus yoğunluğu fazla olan Çukurçayır ve Boztepe mahallelerinin ulaşım konusunun da masaya yatırıldığını dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Yomra istikametinden gelen araçların şehir içi trafiğine girmeden Boztepe ve Çukurçayır’a gidebilmesi için bağlantı yolları yapılacak. Çalışma tamamlandığında vatandaşlarımız daha güvenli ve konforlu bir seyahat imkanına sahip olacak” diye konuştu.
 
REŞADİYE KAVŞAĞI İÇİN ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ
Trabzon’da birçok kesim tarafından eleştirilen Reşadiye kavşağı ile ilgili de görüşüldüğünü belirten Başkan Zorluoğlu, “Göreve geldiğimiz günden itibaren Reşadiye kavşağının şehrin silüetini bozduğu ve tarihi surların önünü kestiği yönünde vatandaşlardan, meslek odalarından ve sivil toplum kuruluşlarından zaman zaman şikayetler aldık. Şehrimizin dinamikleri, milletvekillerimiz ve siyasiler de bu kavşağın çok da uygun olmadığı yönünde itirazlarını kamuoyunda dile getiriyor. Ben de değerlendirdiğimde şehrin silüetine ciddi zarar verdiğini, trafik ve ulaşım anlamında arzu edilen kolaylığı sağlamadığını gördüm. Kaldırılıp orada hemzemin, akıllı kavşak yapılırsa, bence hem silüet bozukluğu ortadan kalkacak, hem de trafik ve ulaşım noktasında rahatlama olacak. Viyadükten geçen araç sayısı, yapılırken arzu edilen araç sayısının altında kaldı. O nedenle biz buranın kaldırılması noktasında çalışma yürütüyoruz. Konu ile ilgili Bakanlığımızla görüşmelere başladık. Netleşince gerekli açıklamayı yapacağız” dedi.
 
GÜLCEMAL’E DESTEK VERİLECEK
Toplantıda Gülcemal Projesi’nin de değerlendirildiğini dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Sayın Bakanımıza proje ile ilgili tüm bilgilendirmeleri yaptık. Sağ olsun Gülcemal projesine destek olma noktasında çalışma yapacaklarını söyledi. Sayın Bakanımız Adil Karaismailoğlu Bey’e, Trabzon’un ulaşım ve trafik sorununu rahatlatma noktasında gösterdiği yakın ilgi nedeniyle yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
ÇÖMLEKÇİ’DE KAMULAŞTIRMA İŞLEMLERİ HIZLANDIRILACAK
TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile de bir araya gelen Başkan Zorluoğlu, Trabzon’da yapımı süren projelerin son durumları ve yapılması düşünülen projelerle ilgili istişarelerde bulundu.
Başkan Zorluoğlu, “TOKİ Başkanımızla yaptığımız görüşmede Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin 1’inci etabının son durumunu değerlendirdik. Bununla birlikte 2’nci etabın projelendirilmesinin ve kamulaştırma işlemlerinin hızlandırılması hususunda da fikir birliğine vardık. Yine Zağnos Vadisi kentsel dönüşümü kapsamında Bahçecik Mehmet Akif Ersoy Camii çevresinde yıkım çalışmalarının devam ettiği alanda hayata geçirilecek olan projenin de son detaylarını görüşerek, en kısa zamanda yapım ihalesi hazırlıklarına başlanması hususunu karara bağladık” diye konuştu.
 
PAZARKAPI’DA YERALTI OTOPARKI YAPILACAK
Pazarkapı Mahallesi için düşünülen çalışmalarla ilgili de bilgi veren Başkan Zorluoğlu, “Yaklaşık 3.7 hektarlık alanda yerinde tespit ve değerleme çalışmaları başlatılan Pazarkapı kentsel dönüşüm alanı ile ilgili şehrimize değer katacak, tarihi ve ticaret aksına uygun bir proje çalışmasının bir an önce başlatılması noktasında fikir birliğine vardık. Yine ağırlıklı olarak Tabakhane Vadisi rekreasyon alanı ve Pazarkapı ticaret bölgesine hitap edecek olan 150 araçlık yeraltı otoparkının yapım çalışmalarının bir an önce başlatılması hususunda mutabık kaldık”  dedi.
 
MİLLET BAHÇESİ KISA SÜREDE HİZMETE ALINACAK
Şehrin prestij projeleri arasında yer alan Ortahisar Millet Bahçesi ile ilgili de değerlendirmede bulunan Başkan Zorluoğlu, “Sayın Başkanımızla yapımı devam eden Ortahisar Millet Bahçesi ile ilgili kamulaştırılması öngörülen yaklaşık 2 bin 800 metrekarelik alana ilişkin projelendirme çalışması ve yapımı ile ilgili detaylı bir görüşme gerçekleştirdik. Millet Bahçesi’nin en kısa sürede hizmete alınması noktasında fikir birliğine vardık” ifadelerini kullandı.
 
BALIKHANE PROJESİ HAYATA GEÇİRİLECEK
Trabzon’a yeni bir ‘Balıkhane’ kazandırmak istediklerini de vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Yapımı % 70 oranında tamamlanan yaklaşık 2 bin 106 metrekare toplam inşaat alanına sahip 20 adet balıkçı dükkanları, 2 adet balık ekmek dükkanı ve 1 adet restoran birimlerini içeren yeni Balıkhane Projesi’nin hayata geçirilmesi ilgili tüm detaylar karar bağlandı” şeklinde konuştu.
 
BAŞKAN ZORLUOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon’la ilgili projelere gösterdikleri ilgi ve hassasiyet nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a teşekkürlerini iletti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ