Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

BİR SÜRE ÖNCE YIRTILAN CUMHURBAŞKANI YERİNE YENİSİ ASILDI.

RİZE MERKEZDE BİNANIN ÇİRKİNLİĞİNİ ÖRTMEK İÇİN ERDOĞAN POSTERİ KULLANILIYOR

BİR SÜRE ÖNCE YIRTILAN CUMHURBAŞKANI YERİNE YENİSİ ASILDI.

RİZE-Rize merkezde Atatürk Caddesinde Şeyh Camii ve Cumhuriyet Meydanı önündeki binada uzun süredir görsel olarak takılan Cumhurbaşkanı posteri rüzgârdan yırtılınca Rize Belediyesi itfaiyesi tarafından indirilmişti.

Kısa bir süre önce rüzgâr dolayısıyla yırtılan Erdoğan posteri indirilince harabe binanın çirkinliği göze batmıştı. Yıllardır boş bulunan Rize’nin en merkezi yerindeki binanın bu çirkinliğini gizlemek için yeni bir Erdoğan posteri ile yeniden kaplandı. Rize’nin en merkezi yerinde Şeyh camiinin hemen önünde bulunan metruk bina önceki yıllarda otel olarak kullanılıyordu.3 katlı bina uzun süredir boş bulunuyor. Caddeden geçenlerin ilgisini çeken boş binanın metruk halde çirkin bir görüntü vermesi sonrası binanın çevresi boydan boya büyükçe Cumhurbaşkanlığı forsunun yıldızları ve Erdoğan posteriyle kaplanmıştı. İlk bez poster uzun süre binanın çirkin görüntüsünü gizlemek amacıyla asılmıştı.

Cumhurbaşkanlığı forsu ve resminin enkazı örtme amacıyla kullanılmasına tepki gösteren vatandaşlar ’yıllardır asılan bez poster solmuş ve sararmıştı. Rüzgâra dayanamayarak yırtılınca Belediye İtfaiyesi ekipleri tarafından indirilmişti. Poster indirildikten sonra çirkinliği örtmek için yeni bir Cumhurbaşkanı forsu ve resmi kullanıldı. Al bayraklı Cumhurbaşkanı posteri çirkinliği örtmek için kullanılmamalı’ dediler.

İSMET KÖSOĞLU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ