Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

BU NASIL ÇEVRE DUYARLILIĞI

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, Ortahisar Belediyesi’nin güneş enerji sistemi kurma belgesi adı altında belge başına belirlediği 5 bin lira bedelin kabul edilemez olduğunu söyledi. 

BU NASIL ÇEVRE DUYARLILIĞI


BU NASIL ÇEVRE DUYARLILIĞI

Yenilenebilir ve temiz enerji denildiğinde akla ilk gelenin güneş enerjisi olduğunu söyleyen Çebi, “Tüm dünya ülkeleri güneş enerjisinden daha fazla yararlanma adına vatandaşlarına destek olurken, çeşitli teşvik programlarıyla güneş enerjisinden vatandaşlarının daha fazla yararlanmasının önüne açarken Ortahisar Belediyesi ise vatandaşları talep ettiği fahiş ücretlerle yıldırıyor, engelliyor. Bu nasıl çevre duyarlılığı” dedi. 
TÜM DÜNYA TEŞVİK EDİYOR
İlçe Başkanı Çebi şunları söyledi: “Güneş enerjisi, çağımızın en önemli ve potansiyeli en büyük enerji kaynaklarından biridir. Aynı zamanda 
temiz ve çevre dostu bir alternatif sunmaktadır. 
DESTEK YERİNE KÖSTEK OLUYORLAR
Sürdürülebilirlik konusunda da güneş enerjisinin sınırsız bir kaynak olduğunu herkesin malumudur. Güneş enerjisi tükenmez ve gelecek nesiller için sonsuz bir kaynak olma özelliği taşımaktadır. Maliyetinin de avantajı göz önünde bulundurulduğunda teşvik edilmesi kaçınılmaz olması gerekir. 
TAM BİR TALİHSİZLİK
Böyle bir durumda Ortahisar Belediyesi’nin güneş enerjisinden faydalanmayı teşvik etmesi beklenirken tam aksine engel olduğunu görmek tam bir talihsizliktir. 
HAVADAN DA ÜCRET TALEP EDECEKLER
Bu anlayış yakında soluduğumuz havadan da gelir etmek için benzer bir yönteme başvurursa şaşırmamak gerekir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber