Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Çakıroğlu,Almanya’nın Berlin Kentinden  Çin Zulmüne Hayır Dedi 

Doğu Türkistan’ı adeta işkence bölgesi haline getirerek Türkistanlı kardeşlerimize zulmeden Çin Almanya’nın Berlin kendinde protesto edildi

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti. Grup Başkan Vekili Davut Çakıroğlu Almanya’da Çin’i protesto gösterilerine katıldı.

 

Doğu Türkistan’ı, kardeşlerimize zulmederek kapalı bir hapishaneye çeviren Çin hükümetini protesto için çok sayıda Türk vatandaşı Almanya’nın Berlin kentindeki Çin Büyükelçiliği önünde Doğu Türkistan Bayrakları ile ‘Zulme hayır’ dedi.

Gösterilere Trabzonlu vatandaşlarda katılım gösterdi. Katılımcılardan  bir tanesi de Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti. Grup Başkan Vekili Davut Çakıroğlu oldu.

Trabzon’dan 3250 kilometre uzaktaki gösterilere katılarak ‘Zulme hayır’ diyen Çakıroğlu ’35 milyon Doğu Türkistanlı kardeşimizin ülkelerinin açık hapishaneye dönüştürülüp, her türlü zulme ve soy kırıma tabi tutulması kabul edilemez bir durumdur. Bunu esefle kınıyoruz ve Çin hükümetinin bir an önce bu vahşi, insanlık dışı davranıştan vazgeçmesini ümit ediyoruz’ ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ