Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

ÇAKIROĞLU’UNDAN FLAŞ ÖNERİ

Trabzon’da Ortaokul Öğrencisi Yaralanmıştı! Meclisten Öneri Geldi…  Çağlayan’da ortaokul öğrencisinin, okul bahçesinde futbol oynarken kafasına kale direğinin düşmesi sonrasında Ortahisar Belediye Meclisinde flaş öneri geldi.

 İYİ Partili üye Davut Çakıroğlu’nun önerisi sonrasında Ortahisar Belediyesinin Milli Eğitimle bu konuyu görüşebileceği kaydedildi. 

Trabzon Ortahisar Belediye Meclisi Aralık ayı toplantılarının ilk oturumu bugün yapıldı. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç Başkanlığında, Belediye Meclisi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, meclis üyeleri ve ilgili birim amirleri katıldı.  Mecliste ilk olarak Başkan Ahmet Metin Genç, geçen ayın faaliyetleri ile ilgili meclis üyelerini bilgilendirirken ardından, meclis üyeleri gündem dışı söz alarak Trabzon’un sorunlarını dile getirdi.  İYİ Parti Grup Başkan Vekili Davut Çakıroğlu ise Çağlayan’da bir okulun bahçesinde, ortaokul öğrencisinin kafasına düşen kale direğini gündeme taşıdı. Çakıroğlu, “okulumuzda kale direğinin evladımızın başına düşmesi söz konusu. Ağır yaralanmış. Eğitime destek anlamında.. Ortahisar Belediyesinin ilgili biriminin sorumluluk alanı olan Ortahisar Bölgesinde ki okullarda ki kale direkleri, basketbol potaları, sürgülü kapılar ki sıklıkla bunla karşılaşıyoruz. Bunları elden geçirmesi, gözden geçirmesi sosyal sorumluluk içinde Ortahisar Belediyesinden talep ediyorum. Bunlar büyük paralar değildir. Belediye olarak kabiliyetimiz olduğunu düşünüyorum. Yavrumuza ve alisine büyük geçmiş olsun diyorum” dedi.  Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, okullara 10 Milyon üzerinde bir rakamla destek olduklarını ifade ederken, daha daha fazlasını yapmak için imkan kabiliyete sahip olan belediyelerden biri olduklarını söyledi.  Genç, okullardan talep gelmesi gerektiğini kaydederken bunu kendilerini de teklif edebileceğini aktarda. Genç, “Yeter ki oralarda fiziksel eksiklikten dolayı yavrularımızın can güvenliği tehliye girmesin. Okullarımızdan bazılaından gelip bazılarından gelemeyen işi disiplin altında tutalım diye Milli Eğitim Müdürlüğümüz üzerinden talepleri alıyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ