Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

CORA 21 Ekim Gazeteciler Gününü kutladı

GAZETECİLER HAKİKATİN TEMSİLCİSİDİR

CORA 21 Ekim Gazeteciler Gününü kutladı


CORA 21 Ekim Gazeteciler Gününü kutladı

CORA 21 Ekim Gazeteciler Gününü kutladı

GAZETECİLER HAKİKATİN TEMSİLCİSİDİR

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili CORA, yayımladığı mesajında Gazetecilerin toplumun haber alma ve bilgi edinme konusunda önemli bir görevi yerine getirdiklerini ifade ederek, “Gece gündüz çalışan, demokrasinin yanında saf tutan, millet için yazan, emek veren, tarafsız ve güvenilir haberciliği kendine ilke edinmiş hakikatin temsilcisi gazetecilerimizin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü kutlu olsun.” dedi.

Türkiye’deki basın özgürlüğünün eskiyle kıyaslanmayacak şekilde güvence altına alındığını vurgulayan Milletvekili CORA, aksini iddia eden muhalefeti eleştirdi.

Milletvekili CORA, “Bu gerçeğe rağmen muhalefet ve Türkiye karşıtı çevrelerce farklı bir algı oluşturulmakta, mesnetsiz yorumlar yapılmaktadır. Basın özgürlüğü veya ifade özgürlüğü kavramları, terör örgütlerinin propagandasını yapma, vatandaşlarımız arasında ayrımcılık, kin ve nefret tohumları serpme veya toplumsal düzeni bozmaya çalışmak değildir. Bu şekilde hareket edip basın özgürlüğü kavramını kendisine kalkan yapmaya çalışanlara herkesten önce hakikatin temsilcisi olan gazetecilerimizin müsaade etmemesi gerekir.

Bizler, mesleki ilkelerden ödün vermeden görevlerini ifa eden, ülkemizin gelişmesine ve ilerlemesine katkıda bulunan tüm basın mensuplarının yanındayız ve onlara olan desteğimizi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ