Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

CORA:AK PARTİ İŞÇİNİN, EMEKÇİNİN YANINDADIR

Milletvekili CORA, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu

CORA:AK PARTİ İŞÇİNİN, EMEKÇİNİN YANINDADIR

 AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çalışan işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanıma Günü’nü kutlayan CORA mesajında şu ifadelere yer verdi: “’İşçinin hakkını alın teri kurumadan verin’ diyen bir Peygamberin (s.a.v.) ümmeti olarak, emek bizim için kutsaldır.

Her zaman emek ve alın terinden başka sermayeleri olmayan işçi ve emekçilerimizin haklarını, hukuklarını gözetmek, sorunlarını çözmek için gayret ediyor, hayat standartlarını daha da yükseltmeye çalışan bir yönetim anlayışı ile hareket ediyoruz.

Özellikle 1 yılı aşkın süredir tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınında da işçilerimizin haklarını, hukuklarını gözetmek için büyük bir çaba harcadık.

Salgının ekonomik ve sosyal yaşama etkilerinin azaltılması için uygulamaya aldığımız düzenlemeler kapsamında işçilerimizin istihdamlarının devamını sağlayacak, haklarını koruyacak birçok tedbir ve desteği hayata geçirdik.

Sosyal Koruma Kalkanı içerisinde emekçilerimize ve istihdamını devam ettiren işletmelerimize milyarlarca liralık destek sağladık.

Son olarak tam kapanma dönemine girdiğimiz şu süreçte iş sözleşmelerinin fesih yasağı 30 Haziran’a kadar uzattık. Ayrıca işverenlerimizin yükünü hafifletmek, istihdamın devam etmesi için esnaflarımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteğiyle, 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini 1 ay daha uzattık. TESKOMB ve Halkbank aracılığıyla esnafa kullandırdığımız kredilerin süresini 1 Temmuz tarihine kadar erteledik. KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar lira bütçeli yeni bir destek programı başlattık. Bu kapsamda gelir kaybına uğramış, nakit akışı bozulmuş ama istihdamını koruyan, imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro işletmelere 30 bin, küçük işletmelere 75 bin liraya kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz tamamı faizsiz şekilde bu destekten faydalanacaklardır. Geride bıraktığımız 19 yılda evine ekmek götürmek için uğraşan tüm işçilerimizin çalışma şartlarını iyileştirmeye yönelik önemli adımlar attık. İşçilerimizin emeklilik maaşlarında görünen oranda en büyük artışlardan bir tanesi yine hükümetimiz döneminde gerçekleşmiştir. En önemlisi, 1 Mayıs gününü resmi tatil olarak ilan etmek yine AK Parti hükümetine nasip olmuştur. Kısacası AK Parti, işçinin ve emekçinin yanındadır.

Biz her zaman işçi kardeşlerimizle omuz omuza yürümeye, sorunlarına çözüm üretmeye devam edeceğiz.

Unutulmamalıdır ki; birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu millet olarak bizi ayakta tutan en önemli değerimizdir.

Bu vesile ile gece gündüz demeden çalışarak, ülke ekonomimize ve toplumsal refahımıza katkı sağlayan, devletimizin kalkınmasında büyük pay sahibi olan çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ