Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

DAKAF’A YOĞUN İLGİ

Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’na, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Açıklanan rakamlara göre başta öğrenciler olmak üzere binlerce kişi fuara katıldı.

DAKAF’A YOĞUN İLGİ

İki gün boyunca sürecek olan fuara, alanında uzman isimler kariyer konusunda açıklamalarda bulunacak.

Doğu Anadolu Kariyer Fuarı’na vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi. Açıklanan rakamlara göre, başta öğrenciler olmak üzere binlerce kişi fuara katıldı. İki gün boyunca sürecek olan fuara, alanında uzman isimler kariyer konusunda açıklamalarda bulunacak. Bugünkü konuşmacı ise, Ağrı Belediyesi Başkanı Savcı Sayan, ‘‘Gençlere Yönelik Projeler’’ adlı sunumu gerçekleştirdi.

Mekanik Enerjiyi Elektrik Enerjisine Çevireceğiz

Başta büyükşehirler olmak üzere trafikteki yoğunluğu azaltmak için stant açtıklarını belirten Atatürk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ikinci sınıf öğrencisi Helin Yavuz; ‘‘Bu sayede caddelerde yer alan araç sayısı da en aza indirgenmiş olacak. Sabah ve akşam aralıklarında yaşanan yoğun trafikte bu proje kapsamında azalmış olacak. Projelerimizden en önemlisi ise, bariyer sistemi. Yapılan çalışmayla birlikte bariyer şerit sayısı artacak ve yoğunluk en aza inmiş olacak. Biz İnşaat Mühendisliği, Çevre Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri olarak sekiz kişilik ekibimizle buradaki standı açtık. Bariyerlerimizde dikey rüzgâr türbini, güneş paneli ve belirli çalışmalarla birlikte hem elektrik enerjimizi ürettik hem de soğuk havalarda buzlanmayı engelleyecek solisyonlar yerleştirerek, buralarda sıvı fışkırtacağız ve yolun giriş ile çıkışlarına kapan sistemi yerleştirerek araçların geçişiyle birlikte, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevireceğiz. Bu sayede elektrik enerjisi elde etmiş olacağız. Bir aylık olan çalışmamızı daha ileriye götüreceğiz. En büyük hedefimiz ise, projelerimizi İstanbul’daki Teknofest’e aktarmak’’ diye açıkladı.

HABER: DEVRİM AKTÜRK

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ