Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Diyarbakır’daki klimalı duraklar kafalarda soru işareti bırakıyor

Diyarbakır’da ilk kez 2017 tarihinde yapılan klimalı duraklarda kentte 50 dereceyi bulan hava sıcaklığına rağmen klimaların çalışmıyor oluşu görülürken, bazı duraklarda da camların kırık ve kapıların olmadığı anlaşılıyor. 

Diyarbakır’daki klimalı duraklar kafalarda soru işareti bırakıyor


Diyarbakır’daki klimalı duraklar kafalarda soru işareti bırakıyor

Devrim AKTÜRK

Diyarbakır’da ilk kez 2017 tarihinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde dönemin kayyumu Cumali Atilla, vatandaşları olumsuz hava koşullarından korumak için hizmete başlatılan ve vatandaşların takdirini kazanan klimalı ve kapalı durakların son hali içler acısı. Duraklarda kitap okumak isteyenler için kitap raflığı bırakılan ve içerisine de kitaplar sunulan, olumsuz soğuk ve sıcak havalarda vatandaşları ısıtsın ya da serinletsin diye monte edilen klimalar ve içerisinin temizliğiyle bilinen durakların son hali tepkilere neden oluyor. Vatandaşlar özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarından itibaren her geçen gün etkisini sürdürmeye devam eden sıcaklıklara karşın merkez Diyarbakır’daki kapalı ve klimalı durakların hem tekrar aktif hale getirilmesini, hem de içerideki kirliliğin temizlenmesini isterken, olumsuz hava koşullarında bu durakların artırılması gerektiğini söyledi.

18 metrekare büyüklüğündeki duraklarda 12 kişilik oturma banklarının yanı sıra vatandaşların beklerken, faydalanabileceği kitaplık ve 24 saat çalışan güvenlik kameraları da bulunuyordu. Ancak son zamanlarda kapalı duraklardaki klimalar bozulup çalışmazken, hem duraklardaki kitaplık, hem de durakların içi çöpten geçilmiyor. Kentteki klimalı duraklarda bulunan klimaların çalışmıyor oluşu ise kafalarda soru işareti bırakıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ