Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Dünya Fındık Haftası’nda Hasat Etkinliği

Bu yıl ikincisi kutlanan Dünya Fındık Haftası kapsamında hasat etkinliği Sakarya’nın Hendek ilçesinde yapıldı.

Dünya Fındık Haftası’nda Hasat Etkinliği


Dünya Fındık Haftası’nda Hasat Etkinliği

Etkinliğe Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Meclis Başkanı ve Ulusal Fındık Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Arslantürk, Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Taki Demir ile üreticiler katıldılar.

Törende konuşan Ekrem Yüce, altın değerindeki ihraç ürünü olan fındıkta verim ve kalitenin mutlaka arttırılması gerektiğine dikkat çekerek, Sakarya’nın verimli toprakları ile bu konuda üzerine düşeni yerine getirmede başarılı olduğunu söyledi.

TTB Meclis Başkanı ve UFK Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Arslantürk de,740 bin hektarlık alanda ilk etapta 1 milyon, sonrasında ise 1 milyon 500 bin ton fındık üretimi yakalamak için 20 yıl önce çalışmalara başladıklarını hatırlatarak, verim ve kalitenin artması ile 5 milyar dolarlık ilk hedefe ulaşabileceklerini ifade etti.

Sakarya TB Başkanı Adem Sarı ise, “Daha fazla satmak için, daha fazla üretmeliyiz” diyerek, sektördeki tüm kurum, kuruluş ve kişileri üretim seferberliğine davet etti.

Hasat etkinliğinde daha sonra hep birlikte bahçeye girilerek fındık toplandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ