Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

ER-VAK BAŞKANI ECZ.ERDAL GÜZEL’DEN OVİT TÜNELİ TEŞEKKÜRÜ GÜZEL’’ OVİT TAMAM KIRIK VE DALLIKAVAK HİZMETE GİRMELİ’’

İKİZDERE- (ER-VAK) Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Ecz. Erdal Güzel Rize-Erzurum karayolu üzerindeki bölgenin en önemli geçit olan, yılda 4-5 ay kar dolayısıyla kapalı bulunan Ovit Dağında 14.300 metrelik Tüneli yapanlara teşekkür etti.

ER-VAK BAŞKANI ECZ.ERDAL GÜZEL’DEN OVİT TÜNELİ TEŞEKKÜRÜ GÜZEL’’ OVİT TAMAM KIRIK VE DALLIKAVAK HİZMETE GİRMELİ’’


ER-VAK BAŞKANI ECZ.ERDAL GÜZEL’DEN OVİT TÜNELİ TEŞEKKÜRÜ GÜZEL’’ OVİT TAMAM KIRIK VE DALLIKAVAK HİZMETE GİRMELİ’’

İSMET KÖSOĞLU

Erzurum’dan Rize’ye gelirken Ovit Tüneli girişinde açıklamada bulunan Er-vak Başkanı Erdal Güzel şunları söyledi’’ 1912 yılında Erzurum Valisi olan Mehmet Emin Yurdakul, Dahiliye Nezareti’ne yazdığı raporda Erzurum ve Rize arasındaki yolun en kıza zamanda açılmasını ve Ovit ’in aşılması gerektiğini belirtmiş ve tabir yerindeyse Ovit tüneli projesine ilk kazmayı vurmuştur.

ER-VAK ve Tahsin Bayramoğlu

Aradan geçen uzun yıllar sonra bu yolun önemi Tahsin Bayramoğlu gibi Erzurum sevdalılarının meselesi olmuş ama yeteri kadar bu ses duyulmamıştı. Nihayet 2008 yılında Erzurum Kalkınma Vakfı konuyu sahiplenerek O yıl Haziran ayında Sultan Sekisi Toplantısının konusunu “Kuzey, Güneyle buluşuyor, Karadeniz Dadaşla Harran’a kavuşuyor “sloganı ile belirlemiş Rize ile birlikte yapılan bu organizasyon ciddi bir farkındalık oluşturmuş nihayet Ovit projesi hükümetin gündemine alınmıştı. Bu konuda Rize halkının özellikle Rize basınının çok desteği olmuş ve konu gündemde sıcak tutulmuştu.

Rize Basını çok destek verdi. Kırık-Dallıkavak unutulmamalı

Bu uğurda Rize basınından değerli kardeşlerim İsmet Kösoğlu, Faik Bakoğlu ve Bayram Ali Kavalcı’nın gayretleri çok olmuştu. Konunun Erzurum ayağında ise Er-Vak ve Tahsin Bayramoğlu ile yerel basının gayretleri ile konu devamlı gündemde kalmıştı. Aradan yıllar geçti. Dün bir Nikah merasimi için Rize’ye yolumuz düştü. Ovit tünelinden geçerken bu uzun serüveni düşündüm. Bu muhteşem eserin görkemi karşısında devletin gücünü bir kez daha görüp gururlandım. Dallıkavak ve Kırık Tünellerinin bitmesiyle de proje taçlanmış olacak. Bu güzel projeyi hayata geçiren, takip eden, emek veren herkesi saygı ile selamlıyorum. Allah hepsinden razı olsun Türkiye Cumhuriyeti var olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber