Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

ERZİNCAN KARADENİZİ KISKANDI

AKP MİLLETVEKİLİNE SESLENEN ERZİNCANLILAR’’ SN. KARAMAN TÜNEL İÇİN KARADENİZLİ Mİ OLMAMIZ LAZIM’’

ERZİNCAN KARADENİZİ KISKANDI


ERZİNCAN KARADENİZİ KISKANDI

İSMET KÖSOĞLU

ERZİNCAN-Erzincan Ajansının haberinde, Erzincan-Sivas karayolundaki Sakaltutan ve Kızıldağ geçitleri ile Erzincan -Gümüşhane karayolundaki Pöske Dağı geçitleri özellikle kış aylarında ulaşımı olumsuz etkilerken, sürücülerin korkulu rüyası olan bu geçitlere tünel yapılmaması Erzincanlıların halkının tepkisine sebep oluyor.

Erzincan- Sivas karayolundaki Sakaltutan ve Kızıldağ geçitleri ile Erzincan- Gümüşhane karayolundaki Pöske Dağı geçitlerinin bilhassa kış aylarında ulaşımı olumsuz etkilerken, sürücülerin korkulu rüyasının tünel yapılarak giderilmesi isteniyor. Ülke genelinde bu tür geçitlere tüneller yapılırken, özellikle Erzincan -Trabzon güzergahında, Gümüşhan Trabzon arasındaki onlarca tünel, ulaşımda kolaylık sağlıyor.

Erzincan AKP milletvekiline ‘’Tünel için Karadenizlimi olalım’’

Erzincan’ın bu konuda ihmal edildiğini dile getiren vatandaşlar AKP Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman’a seslenerek iki dönemdir Erzincan Milletvekilliği yapan Karaman’ın Sakaltutan- Kızıldağ ve Pöske dağlarına tünel yapılması için yıllardır neden girişimde bulunmadığını soruyor. AKP iktidarında yapılan tünellere dikkat çeken Erzincanlılar “Ülkenin birçok bölgesinde yapılan tünelleri görüyoruz, özellikle Erzincan’dan Trabzon’a giderken Gümüşhane Trabzon arasındaki tünelleri görünce hayretler içinde kalıyoruz, demek ki istenince oluyor, bu tüneller Erzincan’a bağlı karayollarında neden yapılmıyor, Doğu illerini Batıya bağlayan önemli karayolundaki Sakaltutan ve Kızıldağ ile, Erzincan’ı Karadeniz’e bağlayan karayolundaki Pöske dağına tünel istiyoruz. Gidip Gümüşhane’deki tünelleri görün, tünel için bizim de mi Karadenizli olmamız lazım, sonra da ‘Sahipsiz Erzincan’ deyimine tepki göstermeyin” diyorlar. Erzincan Ajansının haberi bölgede büyük ilgi çekti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber