Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

ESNAFLAR AHİLİK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATTI

Esnaflar sabah namazını birlikte kıldı, kahvaltı yapıp dualarını ettiler


ESNAFLAR AHİLİK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATTI

Trabzon Bakkallar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Baş ile Bakkalım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tayfun Ataman, Ahilik geleneklerini yaşatmak, hayır dua ile işlerine başlamak için her Cuma günü sabah namazını cemaatle eda ettikten sonra iş yerlerini açıyorlar. Geçen yıl Ahilik Kültürünü yaşatmak için başlatılan ve Ramazan ayı ile ara verilen Cuma Sabah buluşmaları, yeniden başladı. İlk program Atapark Gülbaharhatun Camiinde gerçekleşti. Programa Trabzon İl Müftüsü Selami Aydın, müftü yardımcıları, hocalar, esnaflar ve iş dünyası katıldı. 

DUALARLA İŞ YERİMİZİ AÇTIK

Trabzon Bakkallar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Baş, “Ahilik geleneklerini yaşatmak, hayır duamızı yapıp iş yerlerimizi açmayı amaçlamaktayız. Gülbaharhatun Camiinde esnafımızla namazımızı eda ettik. Her Cuma farklı bir camide esnaflarımızla buluşup hayır duamızı ettik. Sabah erken kalkıldığı zaman gün de güzel geçiyor, işlerimiz de bereketli oluyor. Bizleri burada yalnız bırakmayan esnaflarımıza, ticaretçilerimize, müftümüze, müdürlerimize çok teşekkür ediyorum. Esnaflarımıza helalinden bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

SABAHIN HUZURUNDA BULUŞTUK

İş insanı Halis Güneş, “İsmail Başkanımız, Tayfun Ataman’ın öncülüğünde başlayan Cuma sabahı buluşmalarımız bizlere huzur verdi. Bu hafta yedinci programımızı yapıyoruz. Kar tanesi gibi her hafta kalabalık cemaatimiz oluyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” diye konuştu.

GENÇLERİMİZİ DE İSTİYORUZ

Bakkalım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tayfun Ataman, “Ahilik geleneğimizi devam ettirmek için Trabzon’dan programımızı başlattık. Camilerimiz 6-7 saf olarak namazımızı eda ediyoruz. Programımızda gençlerimizi de görmek istiyoruz. Ömrümüz yettiğince programlarımızı sürdüreceğiz. Manevi olarak büyük haz alıyoruz. Trabzon’dan meşaleyi yaktık. Toplumumuzun manevi beraberliklere ihtiyacı var” ifadelerine yer verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber