Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞLERİ GÖREVLERİNİ ”SUİSTİMAL EDİYORLAR”

Akçaabat’ta FTM’lerin haksız cezaları vatandaşı canından bezdiriyor

FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞLERİ GÖREVLERİNİ ”SUİSTİMAL EDİYORLAR”


FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞLERİ GÖREVLERİNİ ''SUİSTİMAL EDİYORLAR''

Trabzon’un Akçaabat İlçesinde kendilerine fahri trafik müfettişi adı verilen sözde müfettişler, kendilerini adeta trafik polisi sanıyorlar. Yetkilerini suiistimal eden FTM’ler, vatandaşa yazdıkları haksız cezalardan dolayı, vatandaşları da isyan ettiriyorlar.

Vatandaşları canından bezdiren müfettişlerin bir çoğu trafik kuralını bilmedikleri gibi, araçların ne şekilde yola çıkacağını, geçiş üstünlüğü, nasıl geçilir, emniyet şeridi ne durumlarda kullanılır gibi bir çok kuraldan da bihaberler. Eğitim almadan cep telefonlarına yüklenen programla, vatandaşlara tuzak kurarak, haklı haksız ayırt etmeden cezaları peş peşe yazan sözde müfettişler, yaptıkları hareketlerde zaten zor nefes alan vatandaşın da iyice nefesini kesiyor.

Akçaabat Askerlik Şubesi önünden ara yoldan ana yola çıkan bir araca sözde bilgi sahibi olmayan müfettiş tarafından öndeki aracı geçme kuralına riayet etmeme gerekçesi ile yazılan 427 TL’lik ceza karşısında şoka uğrayan bir vatandaş, “Aracımla ara yoldan askerlik şubesi önünden ana yola bağlanıyordum.

Trafik ışıklarında ilerleyip yola bağlandım. Trafik kurallarını çok iyi bildiğim için kural ihlali yapmadım. 17 senelik sürücülük geçmişimde bir tane bile kural ihlalim ve trafik cezam da yoktur. Trafik kurallarına önce kendi sağlığım için dikkat ederim.

Orda pusuda bekleyen kendisini sözde müfettiş olarak adlandıran şahıs, aracıma öndeki aracı geçme yasağına uymadığımdan 427 TL ceza yazmış. Cezayı görünce de şok oldum.

Bunlar tamamen bilgisiz, trafik kurallarından bihaber kişiler. Bunlara bu yetki nasıl verildi onu da anlamadım. Önce eğitim alın, nasıl ceza yazılır onu öğrenin. Haksızlığımı adli mercilerde arayacağım” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ