Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Gazipaşa esnafımıza sözümüzü yerine getirdik!

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Gazipaşa Caddesi’nin çift yönlü olarak araç trafiğine açılacak olmasının son derece yerinde bir karar olduğunu söyledi.

Gazipaşa esnafımıza sözümüzü yerine getirdik!

“EN ÇOK DİLE GETİRİLEN İKİ HUSUS”

Gazipaşa’nın çift yönlü olarak araç trafiğine açılmasının yöre esnafının en önemli talebi olduğunu kaydeden Başkan Genç, “Ortahisar Belediyemizin kurucu belediye başkanı olarak göreve gelir gelmez. Mahalle ve esnaf ziyaretlerine ağırlık vererek halkımızın bizden neler istediğini bizzat yaşadığı muhitte görmek istedik. En çok ziyaret ettiğimiz yerlerden bir tanesi de Gazipaşa Caddesi esnafımızdı. Hem, 2014 yerel seçimlerinden önce hem de seçimlerden sonra defalarca buradaki esnafımızı ziyaret ederek hal hatırlarını sorduk. En çok dile getirdikleri iki husus vardı. Biri burada bulunan Trapark’ın kaldırılması ve diğeri ise Gazipaşa Caddesi’nin çift yönlü olarak trafiğe açılmasıydı. Esnafımıza bu isteklerini ivedilikle yerine getireceğimize dair söz vermiştik.” dedi.

“KESİNTİSİZ ULAŞIM İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM”

Konuyla ilgili olarak Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun kent hassasiyetlerini dikkate almasından dolayı son derece memnun olduklarını belirten Başkan Genç, “Şehrimizle ilgili diğer konularda olduğu gibi bu konuyu da Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu görüşmelerimizde istişare ettik. Kendisi de bu konulara oldukça sıcak baktı. Nihayetinde de hem Trapark kaldırıldı hem de Gazipaşa Caddesi yapılacak yeni düzenlemeyle birlikte çift yönlü olarak trafiğe açılacak. Esnafımıza vermiş olduğumuz sözümüzü yerine getirmekten dolayı son derece mutluyum. Bu konuyla ilgili taleplerimizi ve önerilerimizi değerlendiren, şehrimizle ilgili her konuda istişareye önem veren, kent hassasiyetlerini gözeten Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah, yeni yapılacak uygulamayla hem esnafımızın hem de mahalle sakinlerinin lojistik sorunu ortadan kalkacak; hem de Gazipaşa’da ulaşımın çift yönlü olarak kesintisiz sağlanması için önemli bir adım atılmış olacak.” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ