Reklam

;Reklam
Reklam

;Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Genç, Bilim Kıraathanesinin Açılışını Yaptı

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Kaymakamı Tolga Toğan, ve TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu ile Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Kıraathanesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış töreninde konuşan Başkan Genç, FETÖ ile mücadele için bu tür mekanların artırılması gerektiğini belirterek, “Çok güzel bir mekanın açılışındayız.

Küçük görünüyor ama yaşadığımız çağın sorunlarına çözüm üretecek bir mekan. Yüce kitabımızın bize verdiği mesajı gerçek anlamıyla anlayamamak ve hayatımıza, topluma ve daha geniş bir tanımla yeryüzüne şumul edecek şekilde hayata tatbik etmekten geçiyor. Eğer gerçek anlamda inancımızın emirlerini anlayabilmiş olsaydık, herhalde yüce Yaratıcının adıyla beraber bu milleti aldatan bir örgütle karşılaşmazdık.

Bütün sorunların altında bu yatıyor. İnşallah bugün açılışını yaptığımız bu mekanlardan mütefekkirler, büyük alimler, büyük fikir insanları yetişir.

Çünkü fikir üretebilecek bir kapasiteye sahip olmak için bu tür mekanlara ihtiyaç var. İşte onlardan bir tanesinin açılışını yapıyoruz. İyi ki bu tür kurumlara destek olan TÜGVA gibi sivil toplum örgütlerimiz var.

Hemen üniversite mahallemizde olmamız hasebiyle buraya gelecek olan öğrencilerimizin gerek kendi derslerine hazırlanmalarına katkı sağlamak, gerek sohbet etme imkanı sağlamak, burada bir düşünce geliştirmek çok önemli bir iştir.

Bu tür mekanlar FETÖ gibi dini değerleri istismar etmek isteyenlerle mücadele için çok işlevsel mekanlardır. FETÖ gibi yapılara karşı daha diri daha gerçekçi olmamız lazım.

Çok şükür ki artık milletimiz bu işin farkında ve bilincinde… Allah bir daha bu tür sınavlarla bizi tecrübe etmesin.

Bir daha FETÖ gibi hain yapılarla karşılaşmamız için bu mekanların sayısının artması gerektiğini düşünüyorum. Biz yerel ve genel yönetimler olarak aynı amaç ve aynı fikir birliği içindeyiz. Eğitime dair her ne varsa yanındayız, arkasındayız, olmaya da devam edeceğiz. Tekrar hayırlı, uğurlu olsun dileklerimi iletiyorum.” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ