Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Gençlere E-Ticaret ve İhracat Semineri

TTB Başkanı Eyyüp Ergan; ”İhracat kalkınmanın en önemli etkenlerindendir”

Gençlere E-Ticaret ve İhracat Semineri


Gençlere E-Ticaret ve İhracat Semineri

Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, ülkelerin kalkınmasında ihracatın en önemli etken olduğunu belirterek, gençleri dış ticareti öğrenmeye ve uzmanlaşmaya davet etti.

TTB’nin T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü ile birlikte geçen yılın Ağustos ayında “Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler için” uygulamaya koyduğu “NEET’ler Pazara Erişiyor Projesi” kapsamında ‘İhracatta Sorunların Çözümüne Yönelik Farkındalık Yaratma Semineri’ yapıldı.

Trabzon Vali Yardımcısı Ömer Şahin, TTB Meclis Başkanı Nevzat Özer ve kursiyerlerin katıldığı seminerin açılışında konuşan TTB Yönetim Kurulu Başkanı Ergan şunları söyledi:

“Altın bilezik olarak da tarif edilen meslek edinme projemiz başarı ile devam ediyor. Bugün ülkelerin kalkınmasında en önemli etkenlerden olan ihracatı konu edineceğiz. Gençlerimiz dış ticareti, ihracatı öğrenerek hem meslek sahibi olacaklar hem de ihracatımızı dolayısı ile döviz kazanmamızı arttırmanın yollarını öğrenecekler.”

Seminerde Uluslararası E-Ticaret Danışmanı Emrah Durası, “Dış Ticarette Uygulanan Stratejiler” ve “Doğru Ürün Seçmenin Önemi”, Trendyol Grup Bölge Satış Yöneticisi Mutlu Çevik de, “E-Ticaret ve İhracat” konularında kursiyerlere bilgiler verip, soruları cevaplandırdılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Günebakış Trabzon Haber