Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

GÖÇEBE TUVALLER ANKARA’DA SERGİ AÇIYOR!

Uluslararası bağımsız sanatçılar topluluğu ”Göçebe Tuvaller”, 23 Aralık Pazartesi günü Ankara Kalesi BOHO Art Gallery’de sergi açıyor.

Uluslararası bağımsız sanatçılar topluluğu ”Göçebe Tuvaller”, 23 Aralık Pazartesi günü Ankara Kalesi BOHO Art Gallery’de sergi açıyor.

Yurtiçi ve yurtdışı sergi etkinlikleri ile canlı performans resim çalıştaylarına aralıksız devam eden Göçebe Tuvaller Sanat Topluluğu, bir yandan da çok değerli sanatçıları bünyesine katarak yoluna devam ediyor.

Pazartesi günü Ankara Kalesi BoHo Art Sanat Gallery’sinde açılacak olan resim sergisi 5 gün Ankaralı sanatseverlerin ilgisine açık kalacak.
Göçebe Tuvaller sergisi 03  Ocaga kadsr açik kalacak.
Göçebe Tuvaller ekibi 5 gün Ankara’da serginin yanısıra canlı performanslar, atölye ve şehir gezileri de yapacak.
Sergide, aralarında sanat danışmanı ve Göçebe Tuvaller kurucusu Muhip Süeltürk ve Sanat Koordinatörü Nergis Orhon Soydaner’in de bulunduğu, Göçebe Tuavaller sanat topluluğu içinde
Trabzon, İstanbul,
İzmir, Samsun, Bodrum, Bursa, Eskişehir, Ankara, Bükreş ve Frankfurt’tan ressamlar yer alıyor.
Herbiri kendi ekolünde usta ressamların yanısıra sanat tarihine ışık olacak genç ve yetenekli ressamlardan oluşan toplukuk 43 sanatçıdan oluşuyor.

NEDEN “GÖÇEBE TUVALLER”?

Ekosistem ve doğadaki çöplenme ile,zihinsel çöplenmenin tanıklığını geri dönüşüm kutusu gibi düşünüp, iade edenin iletişimdeki göçünü boya  kültürüyle tekrar insanlara hatırlatan bağımsız bir  ressamlar topluluğuyuz.

Ereğimiz, Göçebe Tuvallerin karada,havada ve sudaki göç zamanlarının geri dönüşümünde atılsız bir evren  için boyanın yolculuğunda sanatın  ve sanatçının kaygılarını tuvalde dışa vurmaktır.

Rotamız, göç yolları ve yakın çevresidir.
Bunu yerel ve evrensel sergilerimizde yaptık, yapıyoruz.
Ankara’daki platformların aynı gerekçelerle sanata ve boya kültürümüze katkılarını kaleden kuş gözü olarak önemsiyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ