Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Hafızoğlu Besteleri Büyüledi

Fatih Eğitim fakültesi, güzel sanatlar müzik bölümü öğretim görevlisi Özdemir Hafızoğlu’nu bestelerinden oluşan konser Erzincan’ lıları mest etti.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi ortaklığı ile düzenlenen konser, Üniversitenin salonunda gerçekleşti. Konsere Erzincan Belediye başkanı Bekir Aksun, Binali Yıldırım Üniversitesi rektörü Akın Levent, Okul dekanları Öğretim görevlileri ve müzikseverler katıldı.

Konser öncesi bir konuşma yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prf. Dr. Mücahit Kağan “ Mevcut bilgi birikiminin en fazla iki yılda bir iki kat arttığı gelişim çağındayız. Özellikle öğretmenler bu gelişimi takip ederek kendilerini yenilemelidirler. Eğer sistemi değiştirme gücümüz yoksa kendi dünyamızı organize edebiliriz. İnsanlar tarih yapanlar ve tarih olanlar olarak ikiye ayrılırlar. Biz öğretmenler tarih yapar tarih yazarız. Bu meslek maddi kazancı az manevi kazancı fazla olan meslektir. Bugün burada Türk Sanat Müziği konseri veren topluluğun şefi Sayın Özdemir Hafızoğlu’ da besteleriyle tarihte yerini alan bestekarlarımızda biridir. Kendisini kutluyorum” dedi.

Bestekar Özdemir Hafızoğlu’nun bestelerinden oluşan konser sonrasında Erzincan Belediye başkanı Bekir Aksun , Binali Yıldırım üniversitesi rektörü Akın Levent, Eğitim fakültesi dekanı Mücahit kağan konserde görev alan Trabzon eğitim fakültesi öğretim görevlilerine ve öğrencilere belgelerini takdim ettiler. Erzincan üniversitesi rektörü Akın Levent ayrıca bestekar öğretim görevlisi Özdemir Hafızoğlu’na çiçek vererek “ Sayın Hafızoğlu’nu kutluyorum. Çok güzel besteleri olduğu gibi Türkiye genelinde yapılan sanat müziği yarışmalarında bir çok başarı elde etti. Bundan sonraki yarışmalarda kendisine başarılar diliyorum “ ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ