Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

Halil İbrahim Kastan Makamların Memlekete Hizmet Yerine Şişen Egoların Orgazm Aracı Haline Getirildi

Bugün sizlerle, büyük bir fırsatın, sorumlularının basiretsizlik, vurdum duymazlık ve aymazlıkları sebebiyle nasıl kaçırıldığı haberini paylaşacağım.

Halil İbrahim Kastan Makamların Memlekete Hizmet Yerine Şişen Egoların Orgazm Aracı Haline Getirildi


Halil İbrahim Kastan Makamların Memlekete Hizmet Yerine Şişen Egoların Orgazm Aracı Haline Getirildi

Merhabalar Sayın Basın Mensupları

2023 yılı Greko-roman, serbest ve Bayan güreş dünya şampiyonası Rusya’da yapılacaktı.

Ancak FİLA yönetimi, Eylül’ün ilk haftasında Sırbistan’da yaptığı toplantıda, Rusya-Ukrayna savaşı sebebiyle Dünya Şampiyonasının Rusya’da yapılamayacağına karar verdi.

WWV yönetiminin eğilimi ve WWV’de yönetici  gözümüz-kulağımız Önder Yahşi bey ve muhterem eşleri Rodika Yahşi hanfendi girişim ve yönlendirmeleriyle 2023 Güreş Dünya Şampiyonası re’sen Türkiye Güreş Federasyonu’na teklif edildi.

Hiçbir ön şart koşulmadan aylar önce Güreş Federayon başkanı Şeref Eroğlu’na tebliğ edilip, sadece bu organizasyonun gereği olan 2,5 milyon dolarlık harcırahıda  1.6 milyon olarak FİLA hesabına yatırılması ile alınabilecek olan bu harika fırsat maalesef Güreş Federasyonumuzun şimdiki başkanı ve spor bakanlığındaki birkaç vizyonsuzun basiretsizliği, aymazlığı ve ihmali sonucu geçen hafta kaçırılmış oldu.

Dünya Şampiyonası kararı için T. C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi müracaatı gerekiyordu. Bunun için federasyon yönetiminin hızlı davranması ve bu işi ciddiye alması gerekiyordu.

Ancak öyle olmadı. Eylül başında sıcağı sıcağına altın tepside sunulan bu teklif için Şeref Eroğlu yönetimi ancak 21 Ekim 2022 tarihinde kımıldaya bildi ve genel müdürlük yoluyla bakanlığa aktarılabildi. Bu kadar gecikme yetmiyormuş gibi ve çok çok önemli (!) işlerin yoğunluğundan başlarını kaldıramıyorlarmış gibi Şeref Eroğlu ve yönetim kurulu, aktardıkları ile yetindi, sonucu takip etmedi ve aylarca ,başvuru talebini masasında bekleten Gençlik Spor bakan yardımcımız sayın Hamza Yerlikaya’nın yoğunluğu (!) ve vurdum duymazlığı ile zamanı hoyratça harcadılar.

Dünya şampiyonası organizasyonu için zamanın daraldığını gören FİLA yönetimi, Türkiye’den ses çıkmaması sebebiyle aceleyle bütün dünya ülkelerine şampiyona için başvuru duyurusu yaptı. Çok kısa sürede onlarca ülke bu fırsatı değerlendirmek için FİLA’ya başvuru yaptı, şampiyonaya talip oldu.

Şampiyonayı üstlenecek ülkenin belirlenmesi için WWV Yönetim Kurulu 14 Kasım 2022 Pazartesi saat 17:00’de toplanıyor. Günler önce başvuru evraklarıyla fiilen yapılması gereken başvuru, karar toplantısından sadece iki saat önce, saat 15:00’te şifaen yapılıyor. Evrakın yetersizliği, başvurunun laubaliliği ve gecikmesi sebebiyle WWV yönetimi federasyonun müracaatını ciddiye almıyor ve şampiyonayı, 2022 yılı Dünya şampiyonasının yapıldığı Sırbistan’a veriyor.

Hepimizin bildiği gibi 2023 yılı ülkemiz için son derece önemli bir yıldır. Bu yıl Cumhuriyetimizin yüzüncü kuruluş yıl dönüdür.

Ayrıca Cumhuriyetimizle aynı yaşta olan T. C. Güreş Federasyonu’nun da kuruluş yüzüncü yıl dönümüdür.

Ülkemizin şahlanışının, her alanda her türlü atılımlarının zirve yapacağı tarihin dönüm noktası olan bir yıldır. Türkiye cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk hedef noktası 2023 yılı.Böyle bir yılda dünya şampiyonasının ülkemizde yapılması kolayca anlaşılacağı gibi tarifi imkânsız büyük bir fırsattı. Bu büyük fırsat ciddiyetsizlik, laubalilik, hoyratlık sebebiyle elden kaçırıldı. Bu davranış, Ülke liderine yapılmış bilinçli bir ihanet değilse Valahi cehalet, acziyet, işbilmez, zavallılıktır.!!!

Tam bu noktada şunu söylemek zorundayız:

Bu ve benzeri bütün olumsuzluklardan, mevcut federasyon başkanı Şeref Eroğlu kadar ona bu görevi veren makam sahipleri ve delegeler de sorumludur, Bu acziyetin sorumlusu, bu olacakları her dönem önüne koyup saatlerce anlattığımız ancak anlamamak için kulaklarnı tıkayan, gözlerini ve kalplerini kapayan , önlerine koyduğumuz gelecek resmini göremeyen, okuyamayan ve anlaymayan yerel ve merkezi yönetimlerdeki koltuk işgalcilerinindir. Doğal olarak. Perşembenin gelişinin çarşambadan belli olduğu aşikardır. Ego tatmininden başka hiçbir derdi olmayan böyle  insanların bu makamları işgal etmesine sebep olan herkes bu ve benzeri her şeyden sorumludur.

Aynı şekilde, bu kutsal göreve talip olduğumuzda, bu talebimizi koltuk sevdasına yorup desteklemeyen koltuk sevdalıları da bundan sorumludur. Maalesef bu ve benzeri memleket konularında kişisel ikballerinden başka bir şey düşünmeyen koltuk sevdalılarının kaçırılan bu fırsatları idrak emesi de onlardan beklenemez.

*Büyük davaların küçük ayaklara düştüğü,

*idrak yoksunu kadroların kol gezdiği,

*makamların memlekete hizmet yerine şişen egoların orgazm aracı haline getirildiği,

*Cumhur Başkanımızın yedi düvele karşı verdiği kutlu savaşta ayak bağı ve hatta ihanete varan icraatların ayyuka çıktığı böyle bir ortamda daha fazla acı, ızdarap çemeyip AK Parti delegeliğimdende istifa ediyorum.

Bu istifam, gönül kırıklığından ziyade kaybettiğim ümidin sonucudur. Kibir ve ego ataklarıyla çirkinleşen, basitleşen, pespayeleşen, çirkefleşen kişilerden kaçma, sakınma teşebbüsüdür. Elde ettiği bir parça rütbenin, kendilerine bahşedilen paye, etiket, koltuğun  verdiği sarhoşlukla ağzından çıkanı kulağı duymayan, söz ve tutumlarının hangi kutsalları yerle bir ettiğini idrak edemeyen, önyargı ve yanlı yorumlarla istediği kişileri düşman ilan eden müptezel zavallılardan uzak olma tercihidir. Ve bu zavallıcıklarla ayn çatı altnda, aynı havayı daha fazla soluyayacağımın isyanıdr. Bu , Davadan kaçış değil, elim,kolumun bağlı olduğu  zincirleri kırıp prangalardan kurtulup , o hadsiz densizlerle karşı karşıya davam adına savaşmaktır.Burdan çıkıp Ak Parti il başkalığına,Birilerinin bahsettiği Teşkilattan (!) istifa mektbumu sunacağım.

Saygılarımla Kamuoyuyla paylaşırım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ