Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

İKİZDERE BELEDİYE BAŞLAKI HAKAN KARAGÖZ’’ ASLA YATIRIMA KARŞI DEĞİLİZ’’

Taş Ocağı konusunda AKP Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı ve Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla yapılan Bilgilendirme toplantısına ’işin hüllesi yapıldı ’diyen Belediye Başkanı yöre insanının güveni kayboldu dedi.

İKİZDERE BELEDİYE BAŞLAKI HAKAN KARAGÖZ’’ ASLA YATIRIMA KARŞI DEĞİLİZ’’

İkizdere Kültür Merkezi salonunda belirlenen isimlerin kontrol edilerek katıldığı bilgilendirme toplantısı dağ fare doğurdu denilerek beklentilere cevap veremediği belirtildi. Taş Ocağına tepki gösteren insanların katılımıyla gerçekleşen görüşmeyi sosyal medyada yaptığı açıklamayla değerlendiren MHP li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, ‘İşin açıkçası bir hülle yapıldı. Bu durum projenin devamına yöre halkı tarafından büyük bir güvensizlik yarattı ve bilgilendirme, sahip çıkılma noktasında çok ama çok geç kalındı Bunu Vali bey de, bakan bey de kabul etti. Yöre halkı ve dernekler bu konuya dahil oldu, dava açtı ve iptal oldu. Daha sonra Rize’de yapılacak liman dolgusuna bazalt malzemeyi bölgede 30 kilometrelik hinterlanta (çevrede) Cevizlik köyünde( İşkence vadisi) alınabileceği tespit edildi. Buralar vatandaşlarımızın yaşam alanları ve iki köyü doğrudan etkileyecek. Dolaylı olarak da 4 köy ve iki mahalle direk etkilenecek.

Organik Çay ve Bal üretimi var

Buralarda yüzlerce ton organik çay yapılıyor, 8-10 ton bal üretiliyor, köylünün İçme suyu buradan geliyor. Haliyle haklı olarak tepki gösterildi, daha sonra Valimiz, Bakanlarımız, Milletvekillerimiz duyarlılık gösterdi, gelip halkı bilgilendirdiler. Bu toplantılar sürecin daha sağlıklı ve bilinçli yürütülmesi noktasında çok önemliydi. Bir nevi halkın gazını aldılar. Bu süreçte bu grupların içine bazı fanatik gruplar girdi. Devletimizin ve bölgemizin, bu limana ihtiyacı var.

İkizdere insanı olarak asla yatırıma karşı değiliz. Ovit tünelinin işlevini artıracak bir projedir. O hat üzerindeki yapılaşmaya da katkı sağlayacak. Biz, yapılan yanlışları Belediye Başkanı olarak dile getirdik” dedi.

İSMET KÖSOĞLU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ