Reklam

Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 3. Olağan Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 3. Olağan Toplantısı, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU başkanlığında Trabzon Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 3. Olağan Toplantısı Yapıldı


İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 3. Olağan Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 3. Olağan Toplantısı, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU’nun açılış konuşmasıyla başladı. “Bacasız sanayi olan turizm, ilimiz ekonomisine ve istihdamına ciddi katkı sağladığını ifade eden Ustaoğlu il yöneticileri olarak istihdamın artırılmasına yönelik sahada olmaya devam edileceğini vurgulayarak İstihdama katkı sağlayan tüm kurumlara teşekkürlerini iletti”

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İbrahim BÜYÜK ise Trabzon Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında yaptığı sunumunda; “2022 Haziran ayı sonu itibariyle 7 bin 242 kişi Trabzon Çalışma ve İş Kurumu aracılığıyla işe yerleştirilmiş, bunun yanı sıra 2022 yılında Aktif İşgücü Programları kapsamında düzenlenen 450 Programdan 425’i erkek, 371’i kadın olmak üzere toplam 796 kişinin faydalandığını” vurguladı. Ayrıca, 2022 Yılı Engelli, Eski hükümlü Projeleri 1. Dönem başvuru sürecinde gelen projelerle ilgili bilgilendirmede bulunarak projeleri kurulun onayına sunmuştur.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Burak FETTAHOĞLU Mesleki Eğitim Hakkında bilgilendirme sunumu yaptı. Bunun yanı sıra Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) yetkilileri tarafından “Genç İstihdamı Ve Gençlerin Mesleki Beceri Kazanabileceği Destek Programı” hakkında bir sunum gerçekleştirirken; Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı Ocak-Temmuz 2022 dönemine ait açılan ve kapanan işyeri sayıları hakkında bilgilendirme yapmıştır.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2022 Yılı 3. Olağan Toplantısı İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu başkan ve üyelerinin, kurulun çalışmalarının planlanmasına katkı sağlayacak hususlarda görüş ve önerilerinin alınmasının ardından sonlandırıldı.

TRABZON ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ