Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

İSPİRDEN ÇAMLIHEMŞİNE YOL AÇILIYOR

-MHP’Lİ İSPİR BELEDİYE BAŞKANI AHMET COŞKUN UMUT YOLUNDA İNCELEMEDE BULUNDU

İSPİRDEN ÇAMLIHEMŞİNE YOL AÇILIYOR

İSPİR-İspir ilçesinin Çamlıkaya köyü ile Çamlıhemşin’e bağlanma projesi gerçek oluyor. Erzurum tarafından açılmaya başlanan yol ile Kaçkarların Hemşin yaylaları, Karadeniz’e bakan yamaçların ise Çoruh vadisi ile buluşması gerçekleşecek.

MHP’li İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun açılması devam eden yolda inlemede bulundu. İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun burada yaptığı açıklamasında ’Bu bölgeye ciddi anlamda eko-turizm ve sosyokültürel fayda sağlayacak, her iki taraf içinde turizm destinasyonu olarak hedeflenen bu projeyi; İspir Belediye Başkanlığı ve İspir Kaymakamlığı olarak süreci takip etmek için yerinde inceledik. Sadece İspir ilçemizi değil Tortum yolu ile beraber Erzurum ilçelerini bu alternatif yolla yeniden Karadeniz’e bağlamış olacağız, Turizm anlamında bölge halkına ve ilçelerimize çok faydası olacak bu projede heyecanımızı siz değerli ve kıymetli hemşerilerimiz ile paylaşıyoruz. Bu memleket hepimizin olup hepimizin gayesi ve amacı memleket meselesidir. Bu doğrultuda yaşadığımız bu zor coğrafyaya ve halkımıza nasıl fayda ve katkı sağlarız bizler bunun için buradayız. Bölgenin lokal olarak kalkınmasına katkı sağlaması ile beraber Ülke turizminin çeşitlenmesine doğru turizm projeleri ile pay sahibi olacak bu turizm destinasyonu, coğrafi konumundan dolayı diğer merkezlere uzak kalmış bölgemizin Ulusal ve yerelde yapılan projeler ile bölgenin eko-turizm, ulaşım, hayvancılık ve ekonomik alanda canlanmasına katkı sağlayacaktır.

Bu süreçte bize eşlik edip heyecanımıza ortak olan ve desteklerini hiçbir zaman bizlerden eksik etmeyen Erzurum Valimiz Sn. Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Sekmen ve İspir Kaymakamımız Murat Acar beylere nezdinde tüm çalışanlarımıza şükranlarımı sunar, göstermiş oldukları ilgi alakaya teşekkür ederim’dedi.

İSMET KÖSOĞLU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ