Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

KIBRIS’TA TRABZON ÇOŞKUSU

KKTC’de Trabzon Büyükşehir  Belediyesi, Ortahisar Belediyesi ve İskele Belediyesi organizasyonunda KKTCKaradeniz Kültür Dern eği taraf ından düzenlenen Hamsi Festivali büyük ilgi gördü.

İskele Meydanında gerçekleştirilen ve bu yıl 12.si yapılan festivale KKTC 3.Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Bekediye Başkanı Murat Zorluoğlu, bakanlar, milletvekilleri, Ortahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Hacı Nail Altınay, İskele Belediye BaşkanıHasan Sadıklar, Dernek Başkanı Murat Zeki Civelek, Trabzo ‘dan gelen Kıbrıs Gazikeri ve çoksayıda vatandaş katıldı. Törende konuşanKKTC 3.Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Karadenizlilerin Türkiye’nin çimentosunuoluşturduğunu belirterek “Kıbrıs’ın çimentosuda Karadenizlilerdir” dedi. KKTC Başbakanı Ersin Tatar da “Bugün burada Trabzon’u yaşıyoruz. Trabzon sosyal medyadan bizi izliyor. TümTrabzon’a sevgilerimizi gönderiyoruz” dedi. TrabzonValisi İsmail Ustaoğlu da “Buraya gazilerimizle birlikte geldik. Geldiğimiz günden itibaren çok güzel misafirperverlik gördük. Bizlerde Kıbrıslı hemşerilerimizi Trabzon’da ağırlamak, O’nlara evsahipliği yapmak isteriz” dedi. TrabzonBüyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da “Burada olmaktan, festivale destekvermekten mutluluk duyduk. Birlikte hasret ve özlem gideriyoruz. İnşallah bu sene O sene olurda Trabzonspor’un şampiyonluğunu  birlikte kutlarız. Aynı zamanda buradan Trabzon’a direkt uçuş için görüşmelerimizi yapıyoruz. İnşallah en kısa sürede bu sorunda çözülecek” diye konuştu. KKTC Karadeniz Kültür Derneği Başkanı MuratZeki Civelek te “İskele’den Magusa’ya, Edirne’den Kars’a, Jüpiter’en Mars’a, Bize her yer Karadeniz, Bize Hher yer Trabzon” dedi. Konuşmaların ardından Kuzeyin Yıldızları Girne ve İskele Folklor Ekipleri ile Akçaabat Folklor Derneği Ekibi sahnealdı. Özellikle Akçaabat Folklor Derneğinin muhteşem gösterisi ayakta alkışlandı. Daha sonra sevilen sanatçılar Tanju Çelik ve Onur Atmaca sahne aldılar. Festivalde Trabzon’dan getirtilen 5 ton hamsi katılımcılara ikram edilirken, hamsiler kısa sürede tükendi.
Proğramın sonunda Vali Ustaoğlu ve büyükşehir belediye başkanı Zorluoğlu KKTC 3.Cumhurbaşkanı Dervişoğlu, KKTC Başbakanı Tatar ve dernek başkanı Civelek’e TS forması ile çeşitli hediyeler verdiler. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ