Reklam


Reklam
Reklam
Haberim Hamsi | Trabzon Haber

“KOLLEKSİYONCU” AKÇAABAT AÇIK HAVA TİYATRO GÜNLERİ’NDE…

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Derneği oyuncularının sergilediği KOLLEKSİYONCU adlı oyun büyük ilgi gördü.

“KOLLEKSİYONCU” AKÇAABAT AÇIK HAVA TİYATRO GÜNLERİ’NDE…

Erkan Köse ve Emir Yalazan’ın oynadığı oyun, tiyatro severler tarafından beğeniyle izlendi.

Oyunda yer alan konu ise; Ölüm ile yaşam arasında bir dans, diğer taraf yolculuğunda son durak.”Ölüm kavramı geçmişten günümüze hep bir merak unsuru olmuştur insanoğlu için. Yaşamdan sonraki hayatın belirsizliği, karanlığı kimilerine korku kimilerine huzur vermiştir. Koleksiyoncu yaşamla ölüm arasındaki çizgide, araf denilebilecek yerde, diğer tarafa geçecek insanları karşılayan “Koleksiyoncu” ve onun son misafiri ekseninde epey düşündürücü bir oyun ortaya koyuyor. Oyun, “Koleksiyoncunun” mezar kazmasıyla başlıyor. Daha ilk dakikadan itibaren izleyiciyi içine çeken bir kurgu, harika bir metin ekseninde, yaşam, ölüm, geride bırakılanlar, sırlar gibi pek çok konuda yüzümüze tokat vuruyor.

İzleyiciden tam not alan oyunun sonunda Trabzon Büyükşehir Tiyatrosu ekibine Akçaabat Belediye Meclis Üyesi Osman Zeki Alşan plaket takdim etti.

Akçaabat Belediyesince düzenlenen Açık Hava Tiyatro Günleri 21 Temmuz Salı Saat 20:15’te, Akçaabat Belediye Tiyatrosu’nun ‘Evlendirme’ adlı tiyatro oyunu ile devam edecek.

Tüm Tiyatroseverleri davet ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ