Reklam
Reklam

Kortlar yıldız dolu! Trabzon’da kazananlar belli oldu

Kortlar yıldız dolu! Trabzon’da kazananlar belli oldu.

Kortlar yıldız dolu! Trabzon’da kazananlar belli oldu

Trabzon’da yapılan Okulsporları YıldızlarTenis Grup Birinciliği maçları nefes kesti. Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen turnuvaya farklı illerden 17 kız, 14 de erkek takım katıldı.

Zevkli ve çekişmeli müsabakaların oynandığı grup birinciliğinde ortaokul öğrencilerinin yetenekleri, heyecanları ve performansları izleyenlerden tam puan aldı. 4’erli gruplar halinde yapılan müsabakalar sonunda gruplarını ilk sırada tamamlayan toplam 8 takım, 8-12 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli’nde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etti.

SPORUN DERSLERE ETKİSİ
Beşirli Tenis Kompleksinde yapılan müsabakalara katılan öğrencilerin yoğun ders programları arasında küçük bir mola vererek son derece faydalı bir iş yaptıklarına dikkat çeken Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “Sporla iç içe olan, mazeret üretmeden spora zaman ayıran öğrencilerin derslerinde daha başarılı oldukları bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Çocuklarımız hem stres attı, hem yarışma heyecanı yaşadı, hem de başka illerden öğrencilerle yeni dostluklar kurdu. Ayrıca çocuklarımızı spora teşvik eden veliler ve öğretmenlerini de kutluyorum” diye konuştu.

YILDIZ KIZLAR

A Grubu: Cudibey Ortaokulu (Trabzon)
B Grubu: Özel Anka O.Okulu (İstanbul)
C Grubu: Bahçeşehir O.Okulu (Ordu)
D Grubu: M.K.Dedeman O.O. (Kayseri)

KÜÇÜK ERKEKLER

A Grubu: Özel Anka O.Okulu (İstanbul)
B Grubu: İmam Hatip O.O. (Ağrı)
C Grubu: Kültür Kurumu O.D. (Erzurum)
D Grubu: Çaytepe YİBO (Bingöl)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ